Připomeňme si také případ, který se týká nevyjasněných otázek kolem podnikání původně nominovaného kandidáta na ministra průmyslu a obchodu Věslava Michalika (místopředseda STAN). Zde bylo poukazováno na jeho podnikání v solárním byznysu a půjčku ve výši desítek milionů korun od společnosti Lowfield Investments z daňového ráje na Kypru. Michalikovy solární firmy též sponzorovaly třemi miliony korun hnutí STAN. Záležitosti financování hnutí a sponzorských příspěvků od firem ze zahraničí od nevyjasněných majitelů prověřují policejní orgány. Věslav Michalik se na základě důkazů zveřejněných v médiích nakonec kandidatury na ministra vzdal.
Jako poslední uvedu případ podvodu na voličích ze strany hnutí STAN, kterého se vědomě dopustil jeho místopředseda Jan Farský. Tento člen nejvyššího vedení hnutí STAN obelhal voliče tím, že přestože v předvolební smlouvě slibovalo hnutí STAN, že se nově zvolení poslanci budou naplno věnovat mandátu poslance, on se nechal nominovat na volební kandidátku, i když už před volbami věděl o tom, že pojede na osm měsíců studovat do USA a nebude se moci věnovat práci poslance. Nakonec až po obrovském tlaku médií a veřejnosti se mandátu poslance vzdal.
Předseda hnutí STAN a současný 1. místopředseda vlády a ministr vnitra Vít Rakušan nepovažuje tyto kauzy za tak důležité, aby je okamžitě řešil a vyvodil jasné závěry – on jenom mlží. Zde jenom zmíním jeho neobjasněnou komunikaci s policejním prezidentem Janem Švejnarem, která proběhla ještě před tím, než byl Vít Rakušan oficiálně jmenován ministrem vnitra, a následné prohlášení policejního prezidenta Švejnara, že si podal žádost o uvolnění ze služebního poměru.
Za naše hnutí SPD mohu konstatovat, že budeme na zjištěné nekalé praktiky těchto politiků neustále poukazovat a žádat je, ať jednotlivé kauzy veřejně objasní, nebo ať čestně odstoupí ze svých dobře placených funkcí, na které přispívají odvodem daní všichni pracující občané.