Současná uplatňovaná politika maďarského premiéra Viktora Orbána, který jako správný vlastenec tvrdě hájí zájmy svých občanů a hlavně razantně odmítá přijmout do své země nelegální imigranty, se příčí vrcholovým politikům EU, kteří se ho snaží „zničit“ a to i za velké podpory některých našich europoslanců.
Problém, který si na sebe ušila Evropská unie, když za iniciativy některých předních představitelů členských zemí (viz. německá kancléřka Angela Merkelová a další) otevřela unijní hranice a začala zvát imigranty do Evropy. Toto se pak zvrhlo v masový příliv nelegálních, převážně ekonomických imigrantů do Evropy. Tento příliv imigrantů stále čile pokračuje a Evropská unie neví, jak problém vyřešit. Navrhují neefektivní řešení a direktivně chtějí přikázat ostatním zemím, aby těmto „chudákům“ zajistily ve svých zemích důstojný život (ubytování, jídlo, sociální a další dávky) i bez toho, že zde budou např. pracovat. To se ale nelíbí občanům těchto zemí, kteří zde žijí, poctivě pracují a starají se o své děti. Je to příklad i Maďarska, kdy jeho občané to vyjádřili v proběhlých volbách, když dali své hlasy straně Fidesz a její lídr Viktor Orbán se stal premiérem. Jeho protiimigrační politika má zastání i u ostatních zemí, jako např. země V4, a též má podporu u politických seskupení v dalších evropských zemích (Itálie - Lega, Švédsko – Švédští demokraté a řada dalších).
Tento vliv Maďarska a jeho politika začala vadit představitelům Evropské unie, která začala hledat nástroje, jak tyto aktivity Maďarska zastavit. Příležitost se najednou rychle našla a již tento týden proběhl ve Štrasburku proces Evropské unie s Maďarskem, v rámci kterého zazněla předem naplánovaná kritická vystoupení, která byla vedena s cílem co nejvíce pošpinit uplatňovanou politiku Maďarska. V rámci vystoupení se Viktor Orbán na půdě Evropského parlamentu zachoval jako správný vlastenec a tvrdě si hájil své zájmy a hlavně zájmy svých občanů. Na závěr europoslanci hlasovali o tom, zda vyzvou Evropskou komisi k zahájení řízení podle článku 7 Smlouvy o EU, na jehož konci by mohla Evropská rada Maďarsku odebrat právo hlasovat v orgánech EU. Pro usnesení o zahájení trestního řízení proti Maďarsku hlasovalo 448 europoslanců, proti bylo 197 z nich a 48 se zdrželo. Ze 751 poslanců jich 58 nepřišlo do sálu a nehlasovalo. Z provedeného hlasování nás asi nepřekvapí, kdo hlasoval pro proces s Maďarskem, ale domnívám se, že by o tom měla být naše veřejnost dostatečně informována. Pro byl europoslanec Miroslav Poche, kterého stále tlačí ČSSD na post ministra zahraničí. Ať si každý občan udělá obrázek, kam by naší zahraniční politiku směroval pan Poche, a kde jí chce mít ČSSD – poklonci Bruselu.
Pro hlasovali tito čeští europoslanci:
Zvoleni za hnutí ANO – Pavel Telička, Dita Charanzová, Martina Dlabajová, Petr Ježek
Zvoleni za ČSSD – Miroslav Poche
Zvoleni za STAN – Stanislav Polčák
Zvoleni za TOP 09 – Luděk Niedermayer, Jiří Pospíšil, Jaromír Štětina
Naše hnutí SPD souhlasí s politikou Viktora Orbána a podporujeme ho. Jsme vlastenecké hnutí a hájíme a budeme i v budoucnu hájit zejména zájmy České republiky a českých občanů. V žádném případě naše občany nezradíme. Vzkaz pro občany Maďarska – jsme s Vámi.