Radek Rozvoral

Člen předsednictva hnutí SPD. Předseda RK SPD STČK.
  • SPD
  • Středočeský kraj
  • poslanec
Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Zlínský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Praha
Geomapa
Česká republika
3,26
muži 80%
ženy 19%
18+ 6%
26+ 9%
38+ 11%
50+ 72%

Průměrná známka je 3,26. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.06.2021 7:54:54

Odmítáme pokračující diktát, drzost a aroganci Bruselu!

Odmítáme pokračující diktát, drzost a aroganci Bruselu!

Neuvěřitelná drzost a arogance Evropské unie cíleně pokračuje, neboť žaluje Českou republiku a Polsko u soudního dvora Evropské unie kvůli tomu, že nedovolují cizincům z EU vstupovat do politických stran.

Odmítáme rozhodnutí Evropské komise zveřejněné dne 9. června 2021 na svých webových stránkách ve věci omezení volebního práva pro cizince v České republice. Podle hnutí SPD by cizinci neměli mít právo volit a kandidovat ve volbách v naší zemi. O naší zemi mají rozhodovat čeští občané, nikoli cizinci a Evropská unie. Pro naše občany platí české zákony, v konkrétním případě sdružování v politických stranách a v politických hnutích upravuje zákon číslo 424/1991 Sb. Naše hnutí SPD ve svých stanovách v souladu s tímto zákonem definuje, že členem hnutí může být občan České republiky starší 18 let, který je plně způsobilý k právním úkonům a není členem jiné politické strany nebo politického hnutí.

Podle rozhodnutí Evropské komise (EK) jsou Česká republika společně s Polskem jedinými z unijních zemí, jejichž právní předpisy zakazují členství v politických stranách občanům jiných států Evropské unie. EK zahájila v této věci řízení o nesplnění povinnosti proti České republice v roce 2012 a v dubnu 2014 nám zaslala odůvodněné stanovisko, na což následovala z České republiky odpověď, že naše právní předpisy jsou v souladu s právem EU. V prosinci 2020 zaslala EK České republice politický dopis s žádostí, aby do dvou měsíců poskytla aktuální informace o případných legislativních změnách. V návaznosti na ně nebyl oznámen žádný legislativní vývoj, který by tuto otázku řešil.

Unijní soud v Lucemburku nyní žalobu posoudí a bude mít možnost vyslechnout argumenty obou stran. Vzhledem k obvyklým lhůtám se dá očekávat vydání verdiktu nejdříve příští rok. Pokud žalobu shledá oprávněnou, může České republice a Polsku nařídit, aby své právní předpisy upravily. Jestliže to země odmítnou, má komise možnost soud požádat, aby jim udělil vysoké pokuty. Předsedkyně EU von der Leyenová k tomu sdělila, že občané, kteří žijí v unijních zemích a přejí si uplatňovat svá politická práva v jiných členských státech EU, by měli mít možnost tak činit bez omezení. Zejména by měli mít možnost kandidovat v místních a evropských volbách v členském státě bydliště, a to za stejných podmínek jako státní příslušníci daného členského státu.

Hnutí SPD dlouhodobě prosazuje a koná kroky vedoucí k tomu, aby si Česká republika v rámci Evropy vydobyla postavení svobodného a politicky nezávislého suverénního státu, který ctí naše zákony. Jakékoliv příkazy z Bruselu zásadně odmítáme, a proto požadujeme referendum o vystoupení ČR z EU.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama