Mezi hosty nechyběli ani zástupci Ústeckého kraje, v čele s hejtmanem Janem Schillerem. Pozvání starosty města Kadaň a zároveň náměstka hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Kulhánka přijali rovněž dva členové Rady Ústeckého kraje Tomáš Rieger a Jan Růžička.
„Domnívám se, že každý, kdo sem vstoupil, každý kdo tady byl přítomen, je pln radosti a optimismu, že přeci jen se v té naší době může také něco krásného odehrávat, že se něco hezkého může budovat, nejen ničit a likvidovat,“ vyjádřil své pocity po skončení bohoslužby biskup Jan Baxant. „Jsem velmi spokojen a mám radost, že jsem u toho dnes mohl také být,“ dodal při pohledu na dokončené dílo po jeho komplexní obnově, restaurování nástěnné a nástropní výmalby a veškerých kusů překrásného barokního zařízení.
Pozitivní dojmy neskrýval také hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller: „Je to nádhera. Atmosféra tohoto svatostánku i celého obřadu znovuvysvěcení. Zažil jsem to poprvé v životě. Kohokoliv na krajském úřadě potkám, budu mu určitě doporučovat, aby se sem do Kadaně zajel podívat,“ ujistil hejtman. Ocenil, jak obnovu kláštera podporovalo město Kadaň a Evropská unie. „Myslím si, že nejdůležitější bylo, že vedení města dokázalo přes několik volebních období udržet takovou výši investic, aby celková rekonstrukce dopadla takto skvěle. To je unikát,“ dodal Jan Schiller.
Město na rekonstrukci z rozpočtu uvolnilo zhruba 80 milionů korun. Dalších 54 milionů získala církev na opravu kostela jako dotaci z Evropské unie. Celkové náklady na práce v areálu se odhadují na 150 milionů korun. Národní kulturní památkou je klášter s kostelem od roku 1995.
Starosta města Kadaň Jiří Kulhánek zavzpomínal, jak s obnovou kláštera začínali téměř před dvaceti lety, když nastupoval do funkce starosty města: „Tehdy jsem si říkal, že se asi nikdy nedožiji toho, abych slyšel znovu ty krásné tóny varhan. Kupodivu se to podařilo, dnes je vše krásné a obnovené. Pro mne je to nádherný svátek, nádherný den a splnění mého velkého přání,“ svěřil se se svými pocity starosta města a zároveň náměstek hejtmana Ústeckého kraje. Pro svou jedinečnost, která dosahuje světového významu, usiluje klášter o zapsání na seznam kulturních památek UNESCO. „Je to cesta dlouhá a trnitá, ale my jsme velmi trpěliví,“ ujistil Jiří Kulhánek s úsměvem.
Prohlédnout si kadaňských skvost mohou pochopitelně i další zájemci. „Klášterní kostel je přístupný v rámci dvou prohlídkových okruhů našeho muzea. Jeden zahrnuje celý klášter a kostel je jako zlatý hřeb na závěr. Nově zřízený prohlídkový okruh se pak týká jenom kostela a jeho výzdoby,“ dodal jako pozvánku pracovník Městského muzea Kadaň Lukáš Gavenda.