MUDr. Ivan David, CSc.

  • SPD
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.12.2023 8:05:00

Snaha o vybudování západoevropské diktatury

Snaha o vybudování západoevropské diktatury

Bývalý premiér Belgie a čtyři Němci navrhli vybudovat západoevropskou diktaturu. A návrh prošel. Nejdřív stručně popíšu, o co jde v jejich zásadním návrhu.

 Ve středu 22. listopadu byl v Evropském parlamentu schválen návrh na změny zakládajících smluv EU, Smlouvy o Evropské unii a Smlouvy o fungování Evropské unie.

Evropský parlament nezešílel teď, ale šílí už řadu let, a žádný z návrhů ve schváleném textu není nový, všechny se už v minulosti objevily a byly schváleny. Kromě změny volebních pravidel do Evropského parlamentu.

Jedná se zejména a zrušení jednomyslnosti v jednání Evropské rady, což by zrušilo zbývající vliv hlavně menších států, navrhli další podporu masové imigrace, zavedení evropského občanství imigrantů, kteří nejsou občany žádného členského státu.

Autoři návrhu chtějí zbavit členské státy samostatnosti také v oblasti ochrany hranic, tedy jejich průchodnosti, a v oblasti energetiky.

Předkladatelé návrhu chtějí zřídit armádu pod vedením Unie a společný nákup zbraní. Na rozdíl od Severoatlantického paktu má být usnadněno zatažení všech členských států Unie do války.

Návrh požaduje rozšíření kompetence Evropské unie na oblast zahraniční politiky, zdravotnictví a zničujících projektů na údajnou záchranu klimatu, tedy všech opatření, u nichž je záminkou změna klimatu. Žádají povinné přijetí dogmatického výkladu jeho příčin.

Pouhá většina proti vůli ostatních v Radě má mít možnost zavádět sankce proti státům, které podle nich neplní nařízení, například Polsku a Maďarsku.

Chtějí v Unii jednotně ovládat vzdělávání podle „evropských hodnot“.

Navrhují, aby v oblasti obchodu byly státy podřízeny Evropské komisi. Chtějí zavést povinnost užívat euro.

Dokonce chtějí Evropskou komisi nahradit Evropskou vládou.

Tento návrh je navrženo učinit závazným pro všechny státy, pokud ho schválí čtyři pětiny států proti vůli ostatních.

Přijetí tohoto návrhu by fakticky znamenalo zrušení členských států, protože by nerozhodovaly prakticky o ničem.

Jenže…

Evropský parlament na rozdíl od národních parlamentů nepřijímá zákony. S návrhy doposud musí souhlasit Evropská rada, složená s představitelů členských států. Někteří premiéři nebudou souhlasit se zrušením svých států. Hlasování má proběhnout v prosinci. Nelze očekávat souhlas Maďarska a Slovenska, zřejmě ani Polska, ačkoli se k moci dostala opozice. Určitě nebude souhlasit Nizozemí, pokud bude reprezentováno vládou, vzešlou z nedávných voleb.

Návrh předložil bývalý belgický premiér Verhofstadt z frakce Renew, v níž jsou za Českou republiku poslanci ANO a čtyři němečtí poslanci, jeden za frakci Levice, další za frakce Zelených, v níž jsou Piráti, další za frakci socialistů a poslední za frakci lidovců, v níž jsou STAN, KDU-ČSL a TOP 09. Jde tedy o představitele pěti ze sedmi frakcí, zdálo by se, že je to drtivá většina.

Návrh ale prošel jen 9 hlasy z 609 hlasujících. To je nesmírně důležité, protože podobné návrhy procházely v nedávné minulosti mnohem větší většinou. Víc než sto poslanců nehlasovalo, ačkoli byli přítomni. Důvod je prostý. Podobné návrhy na zřízení superstátu a zrušení národních států narážejí na stále větší odpor veřejnosti a stále méně poslanců má odvahu, nebo spíš drzost hlasovat proti veřejnému mínění, které média nestíhají manipulovat.

Proti návrhu hlasovala většina lidovců, polovina Levice a menšina liberálů a socialistů.

Proti návrhu samozřejmě kompletně hlasovala naše frakce identita a demokracie a konzervativci.

Pro návrh z České republiky hlasovali jen Piráti a Maxová od socialistů. Charanzová, a dokonce i Niedermyer se zdrželi hlasování. Polčák a Pospíšil nehlasovali.

Podobné návrhy ve skutečnosti ztrácejí podporu. Oni nejsou neporazitelní!

Něco se změnilo. Občané se začínají bránit diktátu Evropské unie. Proto teď na Slovensku zvítězil Fico a v Nizozemí Geert Wilders.

Strany, odmítající Evropskou unii jako žalář národů, posilují i jinde v celé Evropě, zejména v Německu, Belgii, Rakousku, ale také třeba v Rumunsku. I SPD roste.

Je velmi důležité, aby ve volbách do Evropského parlamentu hlasovali i ti, kteří si Západoevropskou diktaturu nepřejí. Absencí u voleb je nepotrestáte.

Zmíněný návrh extremistů je ve skutečnosti labutí písní unijní diktatury. Přestože návrh prošel, ukázalo se, že představitelé unijní diktatury slábnou.

A to je dobrá zpráva nakonec!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama