Do budoucna by tedy i ostatní druhy mas měly obsahovat označení země narození, země chovu a země porážky – v souladu s požadavky, které již nyní musí splňovat etikety na mase hovězím. Jeho přísnější označování je důsledkem krize spojené s nemocí šílených krav. Europoslanci současně chtějí odstranit veškeré výjimky ohledně informací uváděných na obalech mletého masa.
„Usnesení Evropského parlamentu jsem podpořila. Legislativa pro podrobné označování hovězího masa existuje již přes deset let a spotřebitelé, i s ohledem na nedávné podvody v potravinářském řetězci, požadují podrobné informace i u dalších druhů mas,“ vysvětluje europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD, S&D), členka Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele. Jedním z cílů nařízení o poskytování informací o potravinách je podle ní zejména předcházet klamavým informacím vůči spotřebitelům.
„V neposlední řadě je potřeba připomenout, že označení ‚vyrobeno v EU‘ si doposud nezískalo důvěru evropských spotřebitelů. Jsem přesvědčena, že spotřebitelé žádají na první pohled srozumitelné a především pravdivé informace, a mají na ně plné právo,“ dodala poslankyně.
Evropská komise má nyní prováděcí nařízení o uvádění země původu u vepřového, skopového, kozího a drůbežího masa přepracovat.