Tajemník Wang také ocenil aktivity Středočeského kraje, který připravil v provincii Sečuán týden Středočeského kraje, během nějž představuje čínským podnikatelům i turistům českou kulturu, historii, kuchyni, hudbu, ale také investiční příležitosti a možnosti spolupráce s českými společnostmi. Hejtman Petera rovněž sečuánského představitele informoval o záměru zřídit v rámci inkubátoru firem organizace EUPIC zastoupení Středočeského kraje a pozval ho na návštěvu Středočeského kraje. Ten pozvání s díky přijal s tím, že je potřeba udržovat reciprocitu ve vzájemných návštěvách obou regionů, a zároveň přislíbil, že s sebou do Středočeského kraje přiveze delegaci čínských podnikatelů, aby navázali s českými firmami konkrétní spolupráci. Obě strany se rovněž shodly, že je potřeba spolupracovat také v oblasti vzdělávání, výzkumu a vývoje a v oblasti cestovního ruchu.
Hejtman Petera také podepsal s guvernérem provincie Sečuán Wei Hongem dohodu o spolupráci, a to na nejvyšší možné úrovni, čímž se Středočeský kraj stal jediným regionem v České republice, který ve spolupráci s čínskými partnery dosáhl takovéto úrovně spolupráce. Za Středočeský kraj podepsal hejtman Petera také memorandum o spolupráci v oblasti zdravotnictví a tradiční čínské medicíny.
Podporu přímému leteckému spojení vyjádřil i primátor města Čcheng-tu Tang Liang-zhi, který se setkal s hejtmanem Peterou a náměstkem ministra zahraničních věcí Lukášem Kauckým. Primátor připomněl, že Čcheng-tu zatím chybí přímé letecké spojení do střední a východní Evropy, a jeho zavedení považuje za významný krok vedoucí k podpoře obchodní spolupráce i cestovního ruchu. Zároveň nabídl veškerou pomoc při jednání o jejím zavedení. Vyjádřil také přání, aby město Čcheng-tu v budoucnu navázalo spolupráci s partnerským městem v ČR. Tím by podle náměstka Kauckého mohla být Praha.