Radek Rozvoral

Člen předsednictva hnutí SPD. Předseda RK SPD STČK.
  • SPD
  • Středočeský kraj
  • poslanec
Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Zlínský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Praha
Geomapa
Česká republika
3,24
muži 80%
ženy 19%
18+ 6%
26+ 9%
38+ 11%
50+ 72%

Průměrná známka je 3,24. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

04.08.2016 9:09:29

Nevolený úředník kritizuje prezidenta Zemana ohledně názorů k přijímání migrantů

Nevolený úředník kritizuje prezidenta Zemana ohledně názorů k přijímání migrantů

Evropský komisař pro digitální ekonomiku Günther Oettinger z Německa kritizoval v rozhovoru s německým rádiem ffn prezidenta Miloše Zemana ohledně jeho výroků k přijímání imigrantů v České republice.

Pan eurokomisař, kterého do jeho byrokraticko-regulačně-centralistického úřadu nikdo nezvolil, nýbrž pouze jmenoval, k tomu mimo jiné přímo řekl: Uprchlické kvóty jsme přijali velkou většinou a jsou evropským právem. Kdo jako Zeman takovým způsobem haní evropské zákonodárství, oslabuje Evropu jako celek.“

Günther Oettinger, tak reagoval na slova prezidenta, který veřejně vyzval vládu, aby zastavila přijímání imigrantů na základě evropských kvót a v rámci „dobrovolného“ přerozdělování. Česká vláda totiž před několika dny oznámila, že přijme 80 syrských imigrantů z tureckých uprchlických táborů. Na základě kvót schválených loni v září by měla Česká republika přijmout celkem 2.691 imigrantů. Podle prezidenta Zemana by se měli k takové věci vyjádřit poslanci a senátoři.

Na tomto případu opět vidíme, jak je evropské právo a evropské zákonodárství, které ovládají nikým nevolení úředníci Evropské komise nedemokratické. Na základě Lisabonské smlouvy se totiž dá národní právo jakéhokoli státu přehlasovat a to i přes jeho nesouhlas. No a to se také stalo v případě uprchlických kvót a tak se může pan eurokomisař v klidu odkazovat na evropské právo.

Dle mého názoru to ale má k právu hodně daleko. Není to právo, je to diktát Evropské unie, na základě něhož si mohou ty nejsilnější státy EU schválit a prohlasovat co chtějí. Nejsmutnějším na tom je, že i kdyby se ke kvótám jak chce pan prezident naši poslanci a senátoři vyjádřili, vůbec nic by to neznamenalo, jelikož i kdyby byli všichni proti kvótám, diktát EU neboli evropské právo by je na základě Lisabonské smlouvy přehlasoval.

Takže je to neustále boj s větrnými mlýny, který znamená, že je marný a tedy jistě předem prohraný. Jedinou možností jak se tomu diktátu bránit je vystoupení z Evropské unie, o kterém ale musí rozhodnout všichni občané České republiky v referendu, abychom zachovali co největší demokratičnost.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama