Ing. Jiří Paroubek

Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,46. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10.10.2011 11:56:00

Méně emocí, méně politické korupce a více rozumu, pánové z ČSSD

Méně emocí, méně politické korupce a více rozumu, pánové z ČSSD

Ačkoliv jsem se snažil, aby můj odchod z ČSSD byl co nejméně emotivní, klidný a věcný, zdá se, že u některých představitelů sociální demokracie převládly emoce nad rozumem.

Jak ukazují reakce vedení ČSSD, o kterém bylo v poslední době slyšet jen tehdy, když se chlapci hádali, nemusí být můj odchod ze sociální demokracie pouze negativní. Alespoň na chvíli totiž bude o ČSSD slyšet a její vedení bude v tomto svém odporu zase po čase jednotné. Je jen mým přáním, aby vedení soc.dem. bylo podobně jako v mém případě sjednoceno v odporu vůči politice Nečasovy vlády.   

 Budiž, u Zdeňka Škromacha mne vzhledem k jeho schopnostem nepřekvapuje, že si na svůj profil na Facebooku vyvěsí článek s vulgárním titulkem na moji adresu. Ačkoliv bych u místopředsedy horní komory parlamentu čekal přeci jen více nadhledu, znám jej natolik, abych to přešel se shovívavostí. On si totiž hloupost takového jednání ani neuvědomuje.

 V případě Michala Haška, Jiřího Dienstbiera, ale i Bohuslava Sobotky jsem však překvapen mírou nelogičnosti jejich reakcí. Tvrdí totiž, že jsem neměl k odchodu z ČSSD žádné programové důvody, že strana plní program, se kterým jsem ji vedl jak do krajských voleb, tak i do voleb sněmovních v minulém roce. A že strana je jednotná a vůbec, že poměry v ní panují naprosto idylické.

Pánové, vždyť vy se ani nedokážete dohodnout v nejužším vedení strany, zda stranický program plníte! Na jedné straně předseda Sobotka s Dienstbierem kritizují moravskoslezského hejtmana Jaroslava Palase za „flagrantní porušování programu ČSSD", na straně druhé ho místopředsedové Hašek se Škromachem, spolu s drtivou většinou hejtmanů, naopak hájí. A nejde jen o případ privatizace zdravotnictví - jedná se i o naplňování některých tezí z „Desatera" Michala Haška, v němž prohlásil, že „model sociálního státu je minulostí", což symbolizuje i jeho veřejná pochvala ocenění Miroslava Kalouska.

 Sama ČSSD nedávno definovala, v souvislosti s přechodem poslance Stanislava Humla do klubu ČSSD, pojem přeběhlík: „Nelámou se na tom poměry v Poslanecké sněmovně, ani na jeho hlasu nezávisí existence vlády." Pokud není pro ČSSD pan Huml přeběhlíkem, pak nemohou mluvit o přeběhlictví v souvislosti se mnou a Jiřím Šlégrem. Koneckonců, i já jsem přeběhlictví kritizoval pro zradu programu výměnou za funkce či jiné výhody. Můj odchod z ČSSD není motivován žádnou výhodou, ba naopak. Je definován tím, že nesouhlasím s posunem v praktické politice dnešní sociální demokracie, který vede k neplnění některých základních slibů programu této strany (zastavení privatizace nemocnic, obstrukce přímé volby prezidenta požadavkem na nepříliš významné změny). Pokud jsem já s Jiřím Šlégrem pro ČSSD přeběhlíkem, pak já je musím považovat za podvodníky.

 Osobně mne pak uráží, když někdo z ČSSD mluví ve spojitosti se mnou o tom, že chci primárně funkce a podobné nesmysly. To byl jeden z důvodů, proč jsem také ukončil „jednání" (pokud mohu slovem jednání nazvat tlachání u oběda vždy s jedním z členů vedení strany), protože nepochopili, že o žádnou funkci nestojím. Dávat mi proto za příklad Vladimíra Špidlu, to opravdu považuji za matení dojmů s pojmy, a to především vzhledem k jeho angažmá coby eurokomisaře. On trafiku skutečně dostal, já jsem ji několikrát odmítl. Zvláště je to nechutné z úst Michala Haška, jednoho z nejméně pracovitých poslanců a vyhlášeného politického mnohoobročníka.

Posledním kapkou, která přeplnila můj pohár trpělivosti, bylo jednání představitelů ústecké ČSSD Housky a Fišery, kteří se podle údajného svědectví Karla Janka neštítili pořizovat na moji osobu kompromateriály a dokonce, jak se zdá, uplácet představitele konkurenční strany příslibem zajištění financování v případě, že proti mně budou veřejně vystupovat. Doufám, že se s poznatky o této politické korupci obrátí představitelé ČSNS 2005 na vedení ČSSD, aby to mohlo tuto věc řešit tak, jak ji musela vyřešit ČSNS 2005.

 V opačném případě bude vedení ČSSD čelit důvodnému podezření, že tyto mafiánské praktiky kryje záměrně a schvaluje je. Nicméně to už je problém mezi dvěma politickými subjekty, mezi ČSNS 2005 a ČSSD, nikoliv problém můj.

 Nejen ze snahy některých představitelů ČSSD korupčními nabídkami, které jsou naprosto v rozporu se stanovami a programem strany, ovlivňovat dění v jiném politickém subjektu, který projevil zájem o spolupráci se mnou, ale i naposledy rozesíláním falešných tiskových zpráv se ukazuje, čeho jsou mí soupeři schopni a jak velká je obava z nového levostředového subjektu.

 Chtěl bych uzavřít opět tím, co jsem se snažil pánům z ČSSD vštípit již v pátek: nestalo se nic jiného, než to, že nastal čas, kdy to musím zkusit já bez ČSSD a ČSSD beze mne.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama