Proč? Protože už dopředu implikuje, rozuměj podsouvá, že ve Velké Británii se stalo něco špatného. Co? Odhlasovali si tam v referendu brexit. A co je reparát? Opravná zkouška. Něco se vám nepovedlo a napodruhé máte možnost to napravit. V čem má ona náprava spočívat? Napodruhé by mohli brexit zrušit.
Jenže skutečnost je taková, že ve Velké Británii se nic špatného nestalo. Ani dobrého. Pouze se tam NĚCO stalo. Stalo se tam NĚCO bez přívlastků. O tom, zda to je špatné, nebo dobré, si můžeme každý myslet, co chceme, a člověk od člověka se v tom nejspíš budeme lišit. Jenže namísto neutrální informace nám Česká televize už dopředu podsouvá, co si máme myslet. Masíruje diváky, že brexit je něco negativního.
Fajn. Někomu to konvenuje, líbí se mu to, ba dokonce je z toho, že veřejnoprávní televize není nestranný pozorovatel, nýbrž zaujatý propagandista, nadšený. Jenže poplatníky, možná přesněji nedobrovolnými poplatníky veřejnoprávní televize jsou rovněž lidé, kteří mají na věc úplně odlišný názor. Včetně téhle konkrétní, týkající se brexitu. Pak se ovšem nabízí otázka, proč mají spolufinancovat vysílání, které je proti nim a jejich názorům již dopředu zaujaté.
Skutečně nezávislá a nestranná televize ve zpravodajství odvysílá strohé informace, co se stalo, kde se to stalo, kdy se to stalo, kdo u toho byl, co k tomu kdo řekl. A pak si do studia pozve komentátory ROZDÍLNÝCH názorů, kteří se na věc podívají z různých stran a úhlů. A ponechá na divákovi, aby si závěr učinil sám. Jenže tohle je přesně to, co Česká televize nedělá. Viz REPARÁT.
Jednostranná masáž, kterou Česká televize za naše vlastní peníze provádí, je dlouhodobá. Nijak se v tom neliší od své předchůdkyně, socialistické Československé televize. Jediný rozdíl je v tom, že zatímco dříve redaktoři z Kavčích hor odezírali z úst moskevských, dnes ve zbožné úctě hledí k Bruselu.
Neexistuje žádný důvod, proč bychom něco takového měli nadále financovat.