Ten připomíná podpis Úmluvy o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy, která hraje důležitou roli při ochraně živočišných i rostlinných druhů. Od 14:00 do 17:00 hodin tu bude na návštěvníky čekat několik stanovišť zaměřených na ohrožené druhy ptáků a savců.
V největším pražském zookoutku v Malé Chuchli oslaví hlavní město první březnový víkend Světový den divoké přírody. Zpestřením bude kvízová stezka s malou odměnou na závěr. Chuchelský zookoutek nevybraly Lesy hl. m. Prahy pro tuto akci náhodou, poskytuje totiž náhradní domov také řadě chráněných a ohrožených živočichů.
Tradice lesních zookoutků je dlouhá, součástí takřka každé hájovny býval v minulosti menší výběh či ohrada, kde se zotavovala zraněná či jinak postižená lesní zvěř. Lesy hl. m. Prahy tuto tradici ctí a na území hlavního města v současnosti provozují čtyři zookoutky. Největší je u hájovny v Chuchelském háji, kde potkáte i rysa či jelena, nejnovější je zase zoooutek Divoká zahrada Hostivař v hostivařském lesoparku, který prošel v roce 2016 celkovou rekonstrukcí a jeho zajímavostí je například výběh s bílými daňky. Doplňuje je zookoutek v Kunratickém lese s výběhem daňků a zookoutek v lesoparku Kamýk, kde v současné době probíhá celková rekonstrukce.
„Hlavní město Praha dlouhodobě podporuje aktivity spojené s péčí o živočichy, které se nepodařilo kvůli jejich trvalému handicapu navrátit zpět do volné přírody. Roční náklady na provoz všech čtyř zookoutků vyjdou hlavní město zhruba na 4,2 milionu korun,“ uvedl náměstek primátora Petr Hlubuček.
Ve čtyřech pražských zookoutcích, které jsou součástí Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy, žije přes 160 živočichů 33 druhů z české přírody. Mají zde důstojný náhradní domov také trvale handicapovaní živočichové, kteří se ani po uzdravení nemohou vrátit zpět do volné přírody.