Úvaha na téma demokracie versus populismus
Úvaha Petra Pitharta, která zazněla na nedělní demonstraci na Letné, kam dorazilo kolem čtvrt milionu lidí.
Úvaha Petra Pitharta, která zazněla na nedělní demonstraci na Letné, kam dorazilo kolem čtvrt milionu lidí.
„Atypický“ lidovec Petr Pithart o jedné jediné prioritě pro KDU-ČSL, o Desateru, přísahání na liberalismus a modlitbičce pro lidovce.
Pod názvem ‚‚Konzervativní politika pro mladé?‘‘ se v sobotu 8. září v Paláci Charitas uskutečnila konference pořádaná spolkem Mladých lidovců ve spolupráci s Nadací Hannse Seidela a Mezinárodním republikánským institutem.
Projev Petra Pitharta na Sjezdu KDU-ČSL 2017
Projev Petra Pitharta k 80. narozeninám Václava Havla v Rudolfinu
Zítra bude Senát hlasovat o svém souhlasu ke jmenování Zdeňka Koudelky soudcem Ústavního soudu.
Když v půli devadesátých let Václav Klaus propagoval uzákonění povinně vyrovnaného rozpočtu, nenašel dost pochopení.
Svět netušil, jak snadno se před dvaadvaceti lety zřítí shnilá stodola ubohého režimu, kterému říkáme s alibistickou nadsázkou totáč.
Co by se stalo, kdyby. Historici si takové otázky zakazují, já je vítám. Jsou prevencí proti budoucím minutím, kterých se pak lituje.
Hazard, malý i velký, ten v Novém Boru, v investičním bankovnictví i ten na velkých burzách, rozkládá tento svět: žene nás všechny, všechny zaslepené, hráče i oběti proti sobě.
Věru je dnes v Evropě proč držet spolu. V tomto nejistém, nepředvídatelném světě, zaskočeném finanční krizí, o které nevíme, zda a kdy skončí.
Ve scénáři transformace československé ekonomiky, kterou na podzim 1990 prosadil na federální úrovni Václav Klaus, hrála privatizace rozhodující roli.
Podle premiéra Petra Nečase (MFD, 18. 2.) „KSČ měla být zakázána před prvními svobodnými volbami a neměla k nim být vůbec připuštěna.“
Text Petra Pitharta k úmrtí Jiřího Dienstbiera
Pietní akt před chrámem Zesnutí přesvaté Bohorodice, Olšanské hřbitovy.
Projev na ideové konferenci KDU-ČSL.