Zatímco v roce 2013 řešili přes 15 tisíc událostí, loni přes 11 tisíc. Krajští policisté v loňském roce zvýšili objasněnost trestné činnosti o více než 12 procent. I tato fakta zazněla na jednání bezpečnostní rady Středočeského kraje ve čtvrtek 5. března 2015.
„Výsledky za rok 2014 v policejních a hasičských oborech mě potěšily. U hasičů musíme brát v potaz skutečnost, že loni kraj nepostihly velké záplavy tak, jak tomu bylo v roce 2013, proto se také hasičům výrazně snížil počet zásahů. V roce 2014 jsme dobrovolným hasičům nabídli v našem Fondu podpory dobrovolných hasičů 50 milionů korun. I letos kraj pokračuje v jejich podpoře a do fondu jsme vyčlenili 20 milionů korun. O další peníze mohou hasiči žádat z Fondu rozvoje obcí a měst,“ konstatoval středočeský hejtman a předseda krajské bezpečnostní rady Miloš Petera (ČSSD).
Bezpečnostní rada, ve které zasedá také statutární náměstek hejtmana pro oblast školství Milan Němec (ČSSD) a náměstek hejtmana pro oblast zemědělství a životního prostředí Marek Semerád (ČSSD), měla na programu Zprávu o stavu požární ochrany v kraji za rok 2014 a Zprávu o situaci v oblasti vnitřní bezpečnosti a veřejného pořádku na území Středočeského kraje za rok 2014 ve srovnání s rokem 2013. „V loňském roce středočeští hasiči evidovali 11 906 událostí. V porovnání s rokem 2013 je to pokles o 3 760, přičemž téměř 3 000 událostí bylo vyvolaných povodněmi,“ řekl náměstek Milan Němec.
V rámci Krajského ředitelství policie Středočeského kraje došlo ve srovnání s rokem 2013 ke snížení trestné činnosti. „Zvýšila se však objasněnost trestné činnosti o více než 12 procent,“ doplnil náměstek Marek Semerád.
Hejtman Miloš Petera zdůraznil potřebu zajistit odpovědnými orgány kontrolu dodržování právních předpisů v oblasti skladování a nakládání s municí a střelivem u registrovaných subjektů. Ředitel Krajského vojenského velitelství Praha Petr Gajdoš informoval členy bezpečnostní rady kraje, že na území Středočeského kraje není dislokována žádná muniční základna Armády ČR.