Ráno zavítal do Berouna, kde se za účasti ministra zemědělství Mariána Jurečky konalo slavnostní představení nově dokončených protipovodňových opatření. Výstavba ochranných bariér podél Berounky a Litavky v Berouně stála 125 milionů korun. Pevná i mobilní protipovodňová bariéra je skoro tři kilometry dlouhá a má město ochránit před stoletou vodou. Zábrany mají před vodou ochránit městskou zástavbu na obou březích Berounky a levém břehu Litavky. „Povodně v roce 2002 i vloni napáchaly v Berouně velké škody. Jsem rád, že nejen Beroun, ale i sousední město Králův Dvůr již mají dokončenou protipovodňovou ochranu,“ řekl hejtman Miloš Petera.
„Beroun zasáhly povodně v roce 2002, kdy napáchaly škody za více než 330 milionů korun. Řeka tehdy vystoupala téměř devět metrů vysoko, poškodila střed města, náměstí, radnici a další budovy. Po těchto povodních město začalo usilovat o vybudování ochrany města,“ připomněla starostka Berouna Šárka Endrlová.
Z Berouna se hejtman Miloš Petera vydal do Šestajovic, kde se zúčastnil slavnostního dokončení rekonstrukce silnice spojující obec s nájezdem od královéhradecké dálnice. „Rekonstrukce komunikace stála Středočeský kraj téměř 15 milionů korun. Na opravu jsme získali dotaci z Regionálního operačního programu Střední Čechy ve výši přibližně 10,7 milionu korun. Na opravě se podílela také obec Šestajovice, za což jí děkuji,“ řekl hejtman Miloš Petera.
Součástí nově opravené komunikace je i nový kruhový objezd, který nahradil původní nebezpečnou křižovatku. „Od té doby, co tu máme nový kruhový objezd, nestala se tady žádná dopravní nehoda,“ pochválil nově zrekonstruovanou silnici starosta Šestajovic Roman Hrdlic.
Hejtman Miloš Petera se poté zastavil v Úvalech u Prahy. Prohlédl si zde nově postavené volnočasové centrum Pětašedesátka a následně jednal s představiteli města o podmínkách a možnostech realizace rekonstrukce průtahu městem a také o variantách obchvatu Úval a přeložky II/101.
Středočeský hejtman v pátek 26. září zavítal i do obce Zbožíčko na Nymbursku, kde se zúčastnil slavnostního uvedení do provozu nové tlakové kanalizace a jejího napojení na čistírnu odpadních vod Boží Dar. Hejtman se poté podepsal do kroniky obce a v doprovodu starostky Vlasty Stránské si prohlédl pamětní síň tradic (muzejíčko obce Zbožíčko) zbudovanou v opuštěném transformátoru.
Páteční cestu zakončil hejtman Miloš Petera v Milovicích, kde si prohlédl areál letiště. S Miroslavem Červinkou, Pavlem Hlaváčem a dalšími občany Milovic a okolních obcí jednal o současnosti a budoucnosti letiště, o projektu vybudování nové železniční trati a dalším rozvoji zdejšího bývalého vojenského prostoru.