reorganizace policie
Jako průměrný občan se už ztrácím v tom, o co tedy jde. Proč dochází k jakési reorganizaci policie? Co se s ní sleduje? Je vůbec nutná? Podle mě doteď fungovala dobře nebo ne?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
10.06.2016 18:24:18 - Ing. Bohuslav Chalupa
Dobrý večer.Mám pocit, že se v tom tak trochu ztrácíme všichni (málo informací, žádná smysluplná argumentace...)Nicméně zdravý rozum, zkušenosti a informace mi říkají, že v přímém přenosu vidíme křečovitou snahu soustředit a kontrolovat na jednom místě, v jedněch rukou, maximální množství silových kapacit a informací znásobených zásadním vlivem na personální vybavení bezpečnostních složek. S ohledem na neodhadnutelný výsledek nadcházejících krajských voleb, nebo ještě přesněji následných parlamentních voleb jde ČSSD (části ČSSD) o zjevnou snahu získat reálný mocenský vliv přesahující více než jedno volební období. Tuto aktivitu mohu s klidným svědomím pracovně nazvat "model Ivan Langer", který byl svého času obdobně "šikovný" a jeho nezanedbatelný vliv na část významných funkcionářů PČR je dodnes patrný.Osobně jsem přesvědčen, že nejdříve je potřeba dát do pořádku to, co máme jako stát, respektive MV v rámci boje proti terorismu, k dispozici, což ani u PČR ani u jiných složek nelze s čistým svědomím tvrdit a teprve poté je na místě se zamýšlet nad eventuální reorganizací a dalším zvýšení efektivity schopností při zajištění vnitřní bezpečnosti ČR. Postupuje se, tak jak v Českých zemích bývá zvykem, že ještě není hotovo jedno a už se pouštíme do dalších a dalších nepřipravených aktivit, když pro nic jiného, tak aby to alespoň dělalo dojem, že se pracuje = jedním slovem Kocourkov.Mohu Vám jen potvrdit, že jsem jako člen Výboru pro bezpečnost neměl, stejně jako moji kolegové, možnost se s předloženým návrhem dostatečně seznámit, nemluvě o tom, že k předloženému záměru policejního prezidenta neproběhly na úrovni Výboru pro bezpečnost žádné diskuse. Což je mimochodem značný rozdíl oproti vzájemné komunikaci například mezi Ministrem obrany a Výborem pro obranu, kde se všechny zásadní otázky týkající se AČR velmi důkladně diskutují. Takže z celkového průběhu "aktivit" pana Chovance a pana Tuhého mám oprávněný pocit, že se nás koaliční "partner", tím že nás staví před (ne)hotovou věc, snaží dostat do časového pressu a zejména do neakceptovatelné politické situace - jaksi automaticky se předpokládá, že naše loajalita vůči koaliční vládě bude silnější než naše odpovědnost vůči základním bodům našeho volebního slibu, který zahrnuje i boj proti korupčnímu prostředí, proti rozkrádání majetku státu ...... Logicky se nabízí se otázka, zda je to jen "výstřel do tmy", nebo "křeč" z vyděšení a bezradnosti? Rozhodně to nemá nic společného s nejzákladnější korektností vůči koaličním partnerům a respektu k Poslanecké sněmovně PČR. V každém případě s tím, to co MV a PČR navrhuje a s postupem, jaký byl panem Chovancem a panem Tuhým k prosazení záměru zvolen, zásadně nesouhlasím a velmi rád se podrobně seznámím s předpokládanou analýzou a jejím vyhodnocením stávajících kapacit k boji s terorismem s doložením její nedostatečnosti.....poté je na místě důsledná a smysluplná diskuse a teprve poté se lze k věci kompetentně vyjádřit.Tolik za mne.S pozdravem