Už jste někdy viděl romsého bezdomovce?Proč vláda nechává bílé umřít na ulici?
1)Znám vyjádření tří různých lidí, co pracovali na sociálních uřadech a ti řekli, že měli zvrchu nařízeno, že romům mají vyplácet všechny možný i nemožný dávky, zatímco u bílých nic.2)Další věcí je, že v česku je asi 100 000 bezdomovců, přičemž romů je asi 3%, navíc nemají moc vzdělání, takže mezi bezdomovci by jich mělo být tak třeba 5-10%. Já jsem nikdy v životě neviděl jedinýho romskýho bezdomovce, jen samé bílé. Takže to asi bude pravda, že romové jsou vládou zvýhodnováni a jsou asi považovány za nadřazenou rasu nebo co. Přičemž za to vlastně ani nemohou.
3)Spousta těch bezdomovců umře na té ulici. Takže se dá říci, že vláda podporuje genocidu vlastního národa. Vy jako vládní poslanec za to máte zodpovědnost. Jste vůbec normální tohleto podporovat???
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Nemyslím si, že bychom měli posuzovat příjemce sociálních dávek podle etnicity. Jestli znáte někoho, kdo dosvědčí, že nějaký úřad práce zvýhodňuje kohokoliv při jejich vyplácení, dejte mi na něj kontakt. Budu toto porušení zákona řešit s odpovědným ministerstvem.
Otázka téměř mizivého bezdomovectví v romských komunitách je zajímavá. Romské rodiny nebo rozšířené rodiny /fajty/jenom zřídka nechají některého svého příslušníka padnout až na samé sociální dno. Je to dáno pozůstatkem určitých rodových tradic. Romové po staletí neznali pojem osobní majetek. Všechno, k čemu si pomohli, patřilo celé rodině. To přežívá. Z této tradice také plyne příslovečná nechuť členů rodiny usilovat o vyšší vzdělání - vyšší příjem a nabytí majetku; stejně všechno patřilo všem. Pochopitelně, v dnešní době tyto tradice postupně mizí. Určité povědomí postarat se o své nemohoucí a na druhé straně určitá nechuť k práci, které by mohla zvýšit osobní sociální status, zcela nevymizelo.
Pracuji ve výboru pro sociální politiku PS. S určitou znalostí věci vám musím sdělit, že ČR má jeden z nejpropracovanějších sociálních systémů. Nikdo. Opakuji - nikdo nemusí skončit, natož umřít na ulici. Existuje něco jako životní minimum, dávky v hmotné nouzi, dávky v okamžité hmotné nouzi, příspěvek na bydlení ... Vedle toho jsou v každém regionu pro krizová životní období ubytovny, azylové domy, noclehárny ... Problém je, že si někteří lidé raději za solidární pomoc společnosti koupí krabicové víno anebo psychotropní látky. Dále jsou takoví, kteří pro subjektivní pocit osobní svobody nehodlají absolvovat ani minimální administrativní proces, umožňující vyplácení sociálních dávek. Když některý z nich potom třeba v mrazu umře na ulici, anebo ve svém brlohu, je mi to líto. Ale ani jako vládní poslanec za ně převzít odpovědnost nemohu.