Sociální bydlení je úmyslně vytvořeno tak, aby zvýhodňovalo romy před bělochy, přiznává oficiálně vláda
Všiml jsem si, že jste v podvýboru pro bytovou politiku. Nevím, jestli víte, že vláda schválně vytvořila podmínky sociálního bydlení tak, aby to vyhovovalo romům na úkor bělochů, a ještě se tím chlubí ve svém oficiálním dokumentu Strategie romské integrace ( str.60). Vláda schválila, že za více dětí budete mít větší nárok na byt, což vyhovuje především početným romským rodinám, jak sama píše, viz "Tento přístup, etnicky neutrální, by mohl mít velký pozitivní dopad na romské rodiny.".Logicky počet sociálních bytů je omezen, takže pak na bělochy, kteří žijí více individualisticky, se už pak nedostává, takže končí na ulici. ( Kolik už jste potkal romských bezdomovců?) Což je podle mě hlavní záměr - diskriminovat bělochy. Nakonec to vidíme i u jiných případů, že se podporují všechny možné menšiny, a to vždy na úkor bělochů.
Marxová chystá zákon o sociálním bydlení, aby obce musely zajistit lidem bydlení. Myslím, že to chce pro migranty - ti taky mají početné rodiny. Co si myslíte Vy?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Nerozlišuji lidi na Romy a gádže, na azylanty a "domorodce". Bližší je mi rozlišení na ty, kteří se živí vlastní prací a ty, kteří parazitují. Tady by etnický anebo národnostní princip neměl hrát roli. Z tohoto pohledu mám proti vládnímu návrhu zákona o sociálním bydlení vážné výhrady. A nejsem sám. Fakt, že návrh málo motivuje k tomu, aby se sociálně zdraví vyloučení lidé postavili na vlastní nohy kritizuje nemálo poslanců, Svaz měst a obcí ... Nevím o tom, že by vláda něco přijala. To jsou fámy. Ostatně, o zákonu bude rozhodovat parlament. Návrh zákona se zatím nedostal do stadia paragrafového znění. Odhaduji, že se nepodaří ho v současném volebním období projednat. Myslím si, že nový zákon ani není třeba. Stačí:
- zrušit doplatek na bydlení a zachovat jenom státní sociální příspěvek na bydlení ve výši místního obvyklého nájemného
- nedopustit soustřeďování sociálních bytů na jedno místo - vytváření ghet
- vázat vyplácení státního sociálního příspěvku na bydlení na ochotu přijmout zaměstnání, anebo alespoň neodmítat veřejně prospěšné práce a veřejnou službu
- nestavět nové sociální byty, komerčních pronájmů je dost