Znovu k vašim odpovédím na mé dotazy
Víte dobře, že schválení změny Ústavy v Parlamentu, záleží na vyargumentování. A že zákon praví, že co není zákonem/Ústavou zakázáno/upřesněno JE DOVOLENO.Znám čl.43 Ústavy: http://zakony-online.cz/ a též právní komentář ke změně Ústavy ČR v r.2000, kdy právě byly body a až c 4tého odstavce do ní vloženy. Dnes by měly být vyškrtnuty? Ač v r.2000 svět, EU i NATO vypadaly růžově, byly vloženy proto- implementovat stávající stav a aby se AČR nemohla stát i útočnou pod vlivem nějakého paktu (po zkušenosti z minulosti). Doporučuji přečíst- https://www.epravo.cz/top/clanky/komentar-k-ustavnimu-zakonu-c-3002000-ze-dne-9-srpna-2000-kterym-se-meni-ustava-ceske-republiky-82.html
K důvodu (který opakujete) dnešní navrhované změny by stačilo zřídit další bod d, k záchraně/ochraně občanů ČR v jiné zemi AČR, právně zpracovaný.
Vyškrtnutí bodů je „bianko šek“ vládě k vyslání AČR kamkoli, i útočně, z důvodů jakýchkoli, Parlament by poté již těžko cokoli napravoval, trestnost žádná..
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
22.02.2017 1:39:43 - Ing. Bohuslav Chalupa
Schválení změny Ústavy posoudí 200 zákonodárců (a argumentace pro nebo proti patří k práci poslanecké sněmovny) - těchto 200 demokraticky zvolených osob demokratickým způsobem tedy posoudí zda něco stačí nebo nestačí. Neberu Vám Váš názor na to, co by podle Vás stačilo, můj názor je jiný, důvody jsem se Vám pokusil 2 x objasnit. S pozdravem