uprchlíci
Kdybychom si žili lépe, jako třeba na západě, nemyslíte, že bychom byli k uprchlíkům tolerantnější? Jak ale lidem vysvětlíte, že když nejsou peníze pro potřebné občany, jsou peníze pro migranty? Vím o případech, kdy cizinec za stejnou práci bere víc peněz než Čech, protože jinak by nemakal.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
05.09.2017 17:10:28 - Ing. Antonín Seďa
Předně je třeba odlišovat uprchlíky a ekonomické migranty. To, že si někdo z uprchlíků požádá o azyl, například z důvodu politické persekuce či ohrožení života válečným konfliktem, pak se postupuje podle českého zákona o azylu. A ten, jak víte, je jeden z nejpřísnějších na světě. Tento zájemce je pak ubytován a je mu poskytnuto jídlo a základní hygienické potřeby. A to stojí daňové poplatníky peníze. Ale je z důvodu bezpečnosti lépe, když se vynaloží tyto peníze a stát má celou azylovou proceduru pod kontrolou. Těžko polemizovat s tím, že našinec má někdy menší odměnu za práci než cizinec. Ale nemyslím si, že cizinec dostává více proto, že by jinak nemakal. To bych chtěl vidět toho zaměstnavatele, který by takto činil. Jinak si myslím, že tolerance není závislá na bohatství té které země. U nás je prostě strach z uprchlíků a z islamistů. A pokud má někdo strach, tak jde tolerance stranou.