Exekutorská mafie
Stát také stále platí nejrůznější parazitní systémy, jako jsou exekuce. Vynikající shrnutí nabízí jednička Zelených v Libereckém kraji Věra Nováková, dříve státní zástupkyně, nyní advokátka: „Exekuce dnes jsou byznys, který ničí lidské životy. Týká se to 834 tisíc lidí, což je 12 procent obyvatelstva staršího 15 let. Zatěžuje to ve finále celou společnost. Tito lidé mají často zdravotní problémy, nemůžou normálně pracovat, a přecházejí do šedé ekonomiky, protože veškerý příjem by jim pohltila exekuce. Jsou tak i závislí na sociálních dávkách, což zatěžuje stát.“Ministr spravedlnosti Roberta Pelikán: „ Věřitel nedostane nic nebo skoro nic, dlužník skomírá a visí na krku státu, a sehraný tým výběrčího tloustne.“
A jak hodnotíte Vy činnost exekutorů, kterou vykonávají díky i Vám schválenému zákonu o exekutorech.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
11.09.2017 10:39:52 - Ing. Antonín Seďa
S vyjádřeními mohu souhlasit, ale vždy je to problém toho konkrétního dlužníka a toho konkrétního věřitele. Když byly zaváděny soukromí exekutoři, bylo to v době insolvencí firem z druhotné platební morálky. Tím se řešila neschopnost státu a soudů, řešit tyto případy. Tohle se podařilo soukromým exekutorům vyřešit, ale pak začali lovit u fyzických osob. Takže podle mého názoru by se exekuce měly vrátit pod stát. například by byly vytvořeny exekuční soudy a exekuční úředníci by řešili tyto exekuce. Vláda i parlament upravil řadu podmínek, čímž ty nejhroznější případy eliminoval. Ale souhlasím , že problém exekucí je veliký, zejména z pohledu jejich kumulací. Novela zákona sice přinesla řadu pozitiv, nicméně osobně jsem přesvědčen, že je třeba vrátit exekuce pod státní orgány.