Ing. Antonín Seďa

  • SOCDEM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

10.09.2017 20:45:42 - laco

Toho nebude, abychom si to Rusko nerozebrali

Redaktor vlivného britského časopisu The Economist Edward Lucas v neméně vlivném britském listu The Times vyjádřil dávný sen Anglosasů: "... ruská ekonomika je založena na nezasloužených příjmech z těžby a prodeje přírodních zdrojů".
Zesnulý Zbigniew Brzezinski napsal před rokem 2017: "... Rusko je i v dnešní době totéž jádro Země - Heartland, jak je konceptuálně v minulosti definoval Mackinder. Podmanit si a rozdělit Heartland na části je klíčem k americké globální hegemonii". Dáĺe řekl v rozhovoru: "Rusko musí být rozděleno do tří samostatných států - jeden s centrem v Petrohradu, druhý s centrem v Moskvě, Sibiř vyčlenit do samostatného státu". Samozřejmě, pokračuje, aby zdroje těchto územích nespravovalo Rusko, ale "civilizovaný svět".
Jak Vy hodnotíte snahu USA a dalšího civilizovaného světa ve věci rozdělení Ruska a rozebrání si jeho přírodních zdrojů? Bude se na této věci podílet i spojenec USA - Česká republika?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

11.09.2017 10:47:59 - Ing. Antonín Seďa
 Trocha historie nikdy nezaškodí, nicméně je třeba číst historické události správně. Ano Rusko těží a jeho ekonomika je založena na těžbě přírodních zdrojů. Ale to není výsada pouze Rf, ale i třeba Kuvajtu, Saudské Arábie či jiných zemí. Nemyslím si, že v rámci demokratického světa, jde USA či EU o rozbití RF či o ovládnutí jeho přírodních zdrojů. Problém je spíše v mocenské nátuře těchto velikých států, ať již jsou to Američané, Rusové, Němci nebo dnes Číňané. Prostě tyto země hájí své národní zájmy. A udržení si nejen přístupu k přírodním zdrojům je povětšinou základním národním zájmem. A tomu pak odpovídá i jejich zahraniční politika či vojenská doktrína. Česká republika je členem nejen NATO, ale i EU a jako taková má zajištěnu ochranu národních zájmů, zejména obrany a bezpečnosti. Nicméně v rámci bilaterálních smluv zároveň usiluje například o spolupráci s jednotlivými státy, včetně Ruské federace. Dnes je situace horší v tom, že existují ekonomické sankce mezi oběma zeměmi. A to z důvodu porušení mezinárodních smluv ze strany Ruska.