JUDr., PhDr., Zdeněk Ondráček, Ph.D.

  • KSČM
  • Trutnov
  • zastupitel města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

19.09.2017 10:22:34 - Labuť

Co je víc ochrana majetku nebo ochrana zloděje?

Jsem přesvědčený, že kdyby okradený mohl legálně ukázat fotku zloděje, kterou má například z kamer, jednak by to usnadnilo dopadení pachatele a hlavně by jich ubylo. Víte, kolik lidí krade třeba v obchodech? A ti lidé často bydlí nedaleko. Myslím, že by si takovou ostudu odpustili, kdyby je někdo takto veřejně obvinil – a to právem. Kamera většinou jasně zachytí, zda dotyčný kradl nebo ne. Neplatí tedy žádná presumpce neviny. Proč nikdo-aspoň myslím-nepředložil nějaký zákon, který by tohle řešil? Musí to za českou justici rozhodnout až ta evropská? Proč?!

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

19.09.2017 11:03:14 - JUDr., PhDr., Zdeněk Ondráček, Ph.D.

Dobrý den,

děkuji za dotaz. Pro mě osobně má ochrana majetku větší hodnotu než ochrana identity zloděje. Ta se stejně prolamuje pokud by takovou fotografii zloděje dal obchodník policii a ta ji zveřejnila v rámci pátrání po pachateli. Policie to však často neudělá neboť by tím zahltila stránky pátrání. Nevidím však jediný důvod proč by takovou fotku nemohla zveřejnit regionálně nebo v místním médiu. Já bych to udělal i jako obchodník, a to i za cenu sankce. Jednou už přeci musí zdravý rozum zvítězit na pseudolidskoprávními aktivisty kolem Šabatové, Dientsbiera a dalších.

Přeji hezký den.

Zd. Ondráček