složení výborů
Jak rozumět argumentu, že by všechny poslanecké kluby měly mít zastoupení např. v mandátovém a imunitním výboru, protože jeho to, co se tam řeší je tajné a některé kluby by tak byly v nevýhodě. Pokud je něco tajné, tak o tom stejně nemohou nikoho, tedy ani své kolegy informovat. Nebo ano? A jestli ano, tak pak se můžou poslanci informovat navzájem.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Dobrý den,
děkuji za Váš dotaz, jednání mandátového a imunitního výboru je skutečně neveřejné. To znamená, že poslanec o skutečnostech, na které se vztahuje mlčenlivost, nemůže informovat ani své stranické kolegy, přesto jim však může říci, že např. “na základě toho, co jsem se tam dozvěděl, bych vám doporučil hlasovat pro/proti vydání”. Je přitom nasnadě, že lze věřit slovu stranického kolegy, ale doporučení od člena jiné strany by postrádalo jakýkoli smysl. Proto je tak důležité, aby v tomto výboru byly zastoupeny všechny strany.
S přáním hezkého dne
Jakub Michálek