Finanční demokracie
Jednomu z hlavních soupeřů Miloše Zemana poslali miliony na kampaň také miliardáři Dalibor Dědek (2 miliony) nebo Luděk Sekyra (1,5 milionu). Předpokládám, že i volby prezidenta republiky probíhají v demokratickém duchu, tak jako ostatní volby. Přesto vše musím konstatovat, že tak jako já, tak i miliony dalších občanů republiky nemají sta tisíce či miliony korun na to, aby si mohli sponzorským darem koupit kandidáta do demokratických voleb. Lze tedy naši demokracii z výše uvedeného důvodu nazvat finanční demokracii. Kdo má peníze, koupí si a prosadí si ve volbách kandidáta, jak se říká, dle svého gusta.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
14.11.2017 16:05:00 - Ing. Antonín Seďa
Již jsem odpovídal na dotaz , který s tím souvisí. A to je financování politických stran. A peníze vždycky budou sehrávat svoji roli. Nicméně lze "překonat" i dary miliardářů, pokud ovšem budou chtít lidé politiky a jejich kandidaturu sponzorovat. Možná, z pohledu účetnictví jsou větší částky výhodnější z důvodu pracnosti, ale jde to. Z tohoto pohledu si nemyslím, že jsme finanční demokracií, i když vliv peněz v kampani připouštím. nakonec stejně rozhodují voliči a na nich záleží, zda se těmi penězi nechají či nenechají ovlivnit. Demokracie má své problémy, ale prozatím se nic jiného nevymyslelo. I osvícený monarcha často šlápne vedle.