Dobrý den, pane magistře
Církev, zastoupená doposud každým Papežem, je velice konzervativní, absolutně nepřístupná jakýmkoliv změnám. Mám na mysli zákaz ženění, zákaz přijímání pro lidi oddané v kostele a rozvedené, trvání na správnosti upálení J. Husa, jeho vyobcování z církve a kladba na něj uvržena atd. Pane magistře, jste Vy, jako soukromá osoba přesvědčený, že to církvi neškodí? Nebylo by lepší, v dnešní době, již od některých dogmat odstoupit, nebo je alespoň zmírnit? Děkuji za odpověď a přeji Vám pevné zdraví a pohodu po celý rok 2018.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
31.12.2017 12:50:18 - Mgr. Daniel Herman
Vážený pane Homolo,především děkuji za přání k novému roku, které rád opětuji. PF 2018 i Vám a Vašim blízkým.
Nyní k Vašemu dotazu. Nedomnívám se, že církev je tak velice konzervativní, jak naznačujete. Např. současný papež František, kterého si velmi vážím, je člověkem otevřeným a odvážným.
Řadu let jsem ve službách církve pracoval a souhlasím s Vámi, že pokud se někteří církevní představitelé snaží oslovovat lidi 21. století jazykem či mentalitou století 18., tak je dopad konktraproduktivní.
Doporučuji Vám rovněž seznámit se s pontifikátem papeže Jana Pavla II., který ozvláště v rámci Velkého jubilea roku 2000 řadu dřívějších tabu prolomil. Např. zmíněného M. Jana Husa zařadil mezi reformátory církve, po boku Martina Luthera. Papež František výrazně mění přístup k rozvedeným osobám apod.