Ing. Antonín Seďa

  • SOCDEM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

26.03.2018 13:40:16 - LaH

Rusko

Když čtu některé dotazy, říkám si, kde je naše pověstné vlastenectví. Nechápu, jak někdo může zpochybnit, že chce Česko vyhostit ruské diplomaty, protože na nás Rusko neobjektivně zaútočilo – zatím jen slovně, ale pro své nařčení nemá žádné důkazy. To má podle mě do diplomacie hodně daleko. Spíš mi to připadá, jako když si hřejeme hada na prsou. Nebo se pletu a Rusko předložilo nějaké konkrétní důkazy? A už někdo odpovědný z Ruska vysvětlil, jak dospěli k tomu, že viníkem můžeme být my? Podle mě nejde říct takové obvinění jen do vzduchu. A navíc, Skripal není jediná oběť. Napadá mě tak i otázka, proč demokratické státy nezasáhli dřív? Muselo to dojít až tak daleko? A co bude dál?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

26.03.2018 14:32:46 - Ing. Antonín Seďa
 Opravdu mne mrzí, že se světová a zejména evropská politika vrací do dob studené války. Ono se ne nadarmo říká, že nejlepší obranou je útok. Na straně druhé je očividné, že RF hájí své národní zájmy a jedním z těchto zájmů je narušení hegemonie EU. Tudíž se snaží působit tak, aby v EU nebyla jednota a aby si jednotlivé členské země Evropské unie hájily své vlastní zájmy. Souhlasím, že na útok ze strany RF se mělo reagovat rychleji a tvrději a že například prezident Zeman se spíše zachoval jako loajální partner prezidenta Putina a nikoliv jako prezident nezávislého státu, který je touto velmocí osočen. Na straně druhé je zřejmé, že v diplomacii platí, že každý útok si vyžádá svoji adekvátní odezvu. RF dlouhodobě zkouší, kam až může zajít. začalo to anexí Krymu, poté ozbrojeným konfliktem na západní Ukrajině, a také ekonomickými sankcemi v podobě snížení dodávek plynu a ropy. Tohle vše se odehrává v době kybernetických útoků a ovlivňování voleb. Prostě je třeba reagovat pružněji a rychleji na nebezpečí, která v současné době hrozí. Je třeba posílit kybernetickou bezpečnost a zajistit kybernetickou ochranu, chcete-li obranu. To, co se odehrálo v Británii se totiž může brzy odehrát i v naší zemi. Ti, kdož zpochybňují tyto útoky vůči ČR či našim spojencům slouží cizí mocnosti a nehájí české národní zájmy. Přesto bych varoval před zvyšováním napětí či bezpečnostních rizik, protože je třeba si uvědomit, že na obou stranách působí dezinformace a spekulace. Proto to chce více moudrosti a vše posuzovat s rozvahou a s rozmyslem.