Tomio Okamura

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • SPD
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Zlínský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Praha
Geomapa
Česká republika
3,95
muži 79%
ženy 20%
18+ 2%
26+ 6%
38+ 12%
50+ 78%

Průměrná známka je 3,95. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

18.12.2019 12:50:04 - Angela

2019/2819(RSP)

Dobrý den. Evropské usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy (2019/2819(RSP)) bylo přijato letos v září, přičemž dokument podpořili všichni zástupci parlamentu EU z České republiky ze stran ANO, Piráti, ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a SPD. Vy osobně tento dokument také podporujete?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

07.01.2020 16:07:49 - Tomio Okamura
Dobrý den, věc má dvě roviny:
1. Politici by nikdy neměli hlasovat o dějinách, můžeme mít názor, ale ten nebude nikdy dokonalý, protože nikdo neví všechno.2. Usnesení o tom, že v podstatě druhou světovou válku zahájilo Rusko s Německem, díky smlouvě Ribbentrop-Molotov je manipulativní a zcela lživé. Vychází ovšem z toho, že dnes už skoro nikdo nezná skutečný běh událostí z počátku minulého století a ti, kdo o tom něco vědí buď mlčí nebo jsou umlčovaní. Celý západní svět plus Japonsko od roku 1918 vedli otevřenou i skrytou válku proti Sovětskému svazu a k této válce od nástupu Hitlera k moci, zvláště Británie pomáhala ve vyzbrojování Německa, kdy sledovala dva cíle. Oslabení moci Francie na kontinentě a budoucí útok Německa na Sovětský svaz. Britové proto spolu s Poláky do poslední možné chvíle o války bojkotovali snahy Sovětů a Francie, uzavřít s Británií obrannou smlouvu.
Naopak pakt o neútočení podepsali s nacisty jako jedni z prvních v roce 1935 Poláci, kteří spolu s Německem vojensky napadli Československo a obsadili Těšínsko. Poláci zcela prokazatelně očekávali, že společně s nacisty zahájí útok na Sovětský svaz, vojenské síly přeskupily na východ, zásobování a tyl na západ. Kdyby Sověti neudělili dohodu s Hitlerem, tak jsou nejen první obětí útoku Německa, Polska a zřejmě i Maďarska, ale západ by v tomto směru podporoval nacisty proti Sovětům - i o tom jsou desítky dokumentů.
Neexistoval žádný appeasement, ale od počátku panovala v britské politice vzácná shoda, že Rusy je třeba zničit a Francii oslabit. I proto došlo k Mnichovu, kdy opět součástí Mnichovské dohody by i britsko-německý dodatek o spolupráci a součástí dohod bylo rozdělení sfér vlivu, kdy Britové dali Němcům volnou ruku v cestě na východ.
Sovětům se tyhle plány podařilo právě díky zmíněné smlouvě zmařit a Hitler plán útoku na Sovět odložil a prozatím jen obsadil Polsko. Bohudík stalo se něco co nečekal, Británie mu pod obrovským domácím veřejným tlakem musela dodržet dohody s Polskem a vyhlásila Německu válku a následovala ji Francie. V ten moment byla světová válka de facto rozhodnutá v neprospěch Německa. To, že dnes není Evropa nacistická je právě výsledek diplomatického tahu, smlouvy Ribbentrop-Molotov.