Roušky a porody
Dobrý den, paní doktorko. Jste pro zákaz otců a návštěv u porodu? A pak je pravda, že žena musí v roušce i rodit? Vždyť to je neudýchatelné. Stejně jako nošení roušek v teplém počasí. Podle mě je jejich nošení jen placebo efekt, protože většina lidí se jich dotýká. Chápu je třeba v nemocnicích, obchodech, ale proč i v přírodě? Mnohým lidem se s nimi dýchá dost blbě. A pak jejich nošení roušek u kojenců velké riziko? Pokud je miminko v korbě, nemyslíte, že je to zbytečné? DĚKUJI za odpovědi, Žídková
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Nejsem pro zákaz, aby otcové mohli být u porodu, ale v případě současné epidemie coronavirem jednoznačně říkáme NE přítomnosti otců u porodu.Čím méně lidí, tím lépe, chrání se tak zdravotnický perzonál. Pokud je mi známo, jsou i výjimky z tohoto nařízení a to u hendikepovaných rodiček a cizinek, které nerozumí česky. Zda rodička má mít v době porodu roušku jsem konzultovala s primářem gynekologicko-porodnického oddělení a ten mi sdělil, že v této epidemiologické situaci je to rozhodně lepší, ale pokud má žena problém, roušku mít nemusí.
Roušky jsou v současné době nutností- já chráním tebe, ty chráníš mě. Neroznášíme tím pádem viry kolem sebe. Je jedno, že se jich člověk dotýká. V této situaci, ve které žijeme, nejde určitě o placebo efekt. Co se týče léta, doufám, že již budeme bez roušek.
Já i můj muž chodíme denně na procházku do přírody a roušku máme pouze pokud míjíme kolemjdoucí, kterých vskutku mnoho není.
Pokud je miminko v korbě, je nechodící, dle mého soudu roušku mít nemusí.