Naše soběstačnost
Zaujal mne odstavec s připomenutím zrady našich spojenců v roce 1938. Domníváte se, pane Hannigu, že současné vztahy s našimi spojenci, i přes proklamovanou demokracii v rámci EU, silně připomínají jejich postoj, jako byl před rokem 1938? Takže když se poučíme zkušeností našich předků, měli bychom více spoléhat sami na sebe. Začít ale bychom měli čím? Pokud se nám v krátké době nepodaří zlepšit vztahy v rámci EU, mělo by následovat vystoupení z tohoto doposud nefunkčního spolku?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
30.10.2020 18:57:07 - Mgr. Petr Hannig
Vážený pane, odpověděl jste si v závěru dotazu sám. Ale obávám se, že Vy ani já nebudeme moci jakkoliv tuto zapeklitou otázku rozřešit. Současná vláda Andreje Babiše sice ne se vším, co se na půdě EU upeče souhlasí, o odchodu však nemůže být řeč. Čili, pokud Andrej Babiš bude premiérem i po příštích volbách, zůstává status quo. Pokud ovšem bude ta příští vedena Piráty, tak to je Vám jasné, že naopak už nebude žádná oponentura EU nápadům. Budeme tu mít migranty, které tato vláda omítá (ve shodě s mým názorem). Co se týká SPD, tak to bude mít opět svých dostatečně početných hlasů pro další příliv peněz ze státního rozpočtu, o vládní zodpovědnosti se k radosti jejího vedení jednat opět nebude. Takže klídek. Opět jsme na začátku. Je to perpetum mobile. Pokud bude 5% hranice pro vstup kamkoliv, tak nám tu bude ten náš milý rybníček stále zarůstat sinicí.