Ing. Antonín Seďa

  • SOCDEM
  • mimo zastupitelskou funkci
Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Zlínský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Praha
Geomapa
Česká republika
0,08
muži 64%
ženy 35%
18+ 12%
26+ 29%
38+ 43%
50+ 13%

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

29.10.2023 9:55:41 - laco

Třaskavý Blízký východ

Prezident Turecka Recep Erdogan vystoupil na propalestinském mítinku na tureckém letišti Ataturk. Premiéra Izraele Benjamina Netanjahu nazval teroristou. Činnost Izraele v pásmu Gazy označil za válečný zločin a Izraelce označil z okupanty. Obrátil se i k civilizovanému Západu s otázkou: "Vy chcete válku mezi křížem a půlměsícem?" Mezitím byla schválena rezoluce OSN, která vyzývá k humanitárnímu příměří mezi Izraelem a Hamásem. Pro rezoluci hlasovalo 120 států, zdrželo se 45 států a 12 států včetně USA, Izraele a České republiky bylo proti. Jak Vy hodnotíte situaci okolo Palestiny a Izraele i postoj České republiky k odmítnutí humanitního příměří.

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

29.10.2023 10:43:37 - Ing. Antonín Seďa
 Děkuji za dotaz. Ještě bych diplnil stanovisko ministryně "války" České republiky, která vyzvala z vystoupení z OSN. Z těchto podle mého názoru kontraverzních názorů, o čemž svědčí názoru Turecka či České republiky. Obě země jsou členy SEveroatlantické aliance, což podtrhuje nejednoznačnost v pohledu na konflikt Izrael - Palestina. Můj osobní názor je jednoznačný. Na straně jedné respektuji právo Izraele na obranu svého území a svých obyvatel a boj proti terosrismu. Na straně druhé nejsem přesvědčen, že hrocení ozbojeného konfliktu a kolektivní vina na starně obyvatel Gazy je tím správným řešením. Pokud se podíváme do historie, pak světové velmoci slíbili vznik Palestiny jako samostaného státu. Tento slib nebyl dodržen a proto radikální politické hnutí, velmi často používá nediplomatických akcí, včetně terorismu. Já osobně jakýkoliv druh terorismu či násilných činů odsuzuji a podporuji diplomatická řešení. netýká se to pouze konfliktu na Blízkém východě, ale i na Ukrajině. Chybou Izraele bylo, že předal vládu nad Gazou právě Hamásu a tím znemožnil "spojení" Palestinců. To zřejmě byl hlavní politický důvod izraelské vlády v minulosti, aby Palestinci nebyli jednotní. Také poslední aktivity pravicvé izraelské vlády způsobily zvýšení napětí mezi Izraelci a Palestinci. Zejména osídlování západního břehu Jordánu či aktivity na GOlanských výšinách. Takže pokud budeme hodnotit současný ozbrojený konflikt, je třeba přijímat všechny argumenty a důvody tohoto konfliktu. Usnesení OSN často schází jasné stanovisko, napřílad odsouzení terosrických útoků Hamásu. Prostě usnesení hovoří diplomatickým jazykem.Mimochodem i americký prezident varoval Izrael před násilím a smrtí obyčejných obyvatel Gazy. A to je největší podporovatel Izraele. Jsem přesvědčen, že rozmíchání ozbrojeného konfliktu na Blízkém východš , může vést k velké a rozsáhlé válce. To rozhodně není ku propsěchu ani Izraele, ani USA, ani Evropanů. Takže z tohoto pohledu vnímám i rezoluci OSN a většiny jejích členských zemí. Na rozdíl od naší vlády bych se rezoluce zdržel a nebyl bych proti. Důvodem není podpora terorismu, jak to vidí naše ministryně války, ale snha o diplomatické řešení. A to může nastat až po příměří. Tak jako popříměří lze yvřešit potrestání terosritů, kteří se podíleli na vraždách nevinných Izraelců i cizinců.