Co dál s politickými trafikami
Dá se nějak protestovat? Odvolat? Myslím si, že pan Ištván bude mít problémy. Přeji hodně síly a dobrých rozhodnutí.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Rozhodnutí Nejvyššího soudu nezmění nic na tom, že zdiskreditovaná vláda Petra Nečase musela odstoupit. V té kauze nešlo jen o tzv. politické trafiky ale i o zneužívání zpravodajských služeb a o vazby na kmotrovskou mafii. Nyní se snažme aby vláda vyhozená dveřmi se nám s jiným premiérem nevrátila oknem. To za prvé.
A za druhé nevím jak by obstála konstrukce přirovnávající poltické trafiky k úplatku u soudu. protože tady nerozhoduje dojem ale důkaz. Rozhodnutí Nejvyššího soudu neřešilo věc meritorně, tedy otázku obvinění z úplatkářství, ale procesně, tedy vyňalo věc z trestního řízení. Ale to nemění nic na tom že praxe obsazování důležitých veřejných postů se právem lidem nelíbí. Dnes tyto pravidla jsou chabá a proto také ty nejasnosti kdy jde o třeba neetickou ale legální politickou faru a kdy už by mohlo jít o trstný čin.
Z toho plyne jednoznačný závěr - věnovat se pravidlům, které o umísťování kádrů na různá podobná místa jsou. Kdy je možné z důvodů politické kontroly vyslat (a kontrolovat) nějakého politika, a kdy záleží více na odbornosti a kdy by měla být sféra politiky oddělena od státu. A také kdy jít do veřejné soutěže, tedy hledat kádry na pracovním trhu a ne v stranických sekretariátech.