Je tohle způsob politiky, kterou by dělala také KSČM?
Pane poslanče, neudivuje mě tohle http://www.novinky.cz/domaci/308616-novym-sefem-uradu-vlady-bude-mistopredseda-zemanovcu.htmlza podmínek panujících u nás. Ale je tohle opravdu způsob politiky, který je změnou oproti tomu předchozímu, pravicvému způsobu politiky, co tak rádi kritizujete? Ba co víc, Vy tento způsob politiky důvěrou Rusnokově vládě podpoříte?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Zatím o Rusnokově vládě lze říci jen to že se stala nástrojem rychlého odchodu vlády Petra Nečase. Slov padlo mnoho ale mandát této vlády bude v každém případě omezený, takže má smysl bavit se nad dílčími programovými kompomenty kompromisu o jejím možném vládnutím . Skutečnou změnu mohou přinést až volby - to že se na ty předčasné nekývlo, na tomhle nic nemění,.
Nejsou to žádní mesiášové, kteří přínášejí podstatnou změnu -- v tomto složení parlamentu se to bez hlasů pravice neobejde, takže i jako dočasný kompromis to bude něco omezeného a spíše centristického (ostatně i SPOZ lze považovat za centristické uskupení). Uvědomte si že i kdyby Rusnok přesvědčil celou levicovou opozici, bez véčkařů, LIdem či jiných pravicových poslanců důvěru nezíská.
Pokud jde o vysoké státní úředníky - stabilizace oddorníků nezávisle na střídání vlád by mohlo zkvalitnit správu. I proto má KSČM za důležitý zákon o státní službě. Po každé poltické změně rozmwetat strukturu úřadu je určitě nezdravé. Za úvahu ystíla i praxe tzv. státních tajemníků místo politických náměstků. Ale i tento případ ukazuje jak vágní může dnes být právní konstrukce trestnosti tzv. poltických trafik.