Dobrý den pane inženýre,
a tak přemýšlím,v čem nám vlastně ta pomyslná svoboda po r.89 zlepšila život.Ptám se:má obyčejný pracující možnost cestovat po světě,když na to nemá??Můžeme své děti posílat na výlety,když nevíme ¨co dřív zaplatit??Jistě i dříve nebylo vše stoprocentní,ale žilo se více v klidu a dnes je to samé nařízení z EU a nakonec snad i vzduch bude na příděl.Systematicky se ničí jedna rodina za druhou a věci,které by měly být pod pokličkou se ještě pod záštitou politiků v čele s p.Putnou veřejně prohání na ulici a svoje postižení ukazují i dětem co si mají potom ty děti do života nést??Nezdá se vám,že v určitých věcech se již přehání ta svoboda??A´t máte jaké chcete výhrady,ale snad rodina by měla být vždy základem státu,ale velmi těm rodinám nepomáháte.Spoustě lidem je jedno jestli jsou banány či voňavý toaletní papír,ale chtějí žít jako lidé a ne jako odpad společnosti ,které potřebujete jen na vhození lístků a potom je to už jedno.Změňte vše od základu a na tom dobrém pokračujte.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Samozřejmě že nepřiměřené socální rozdíly vedou k tomu, že formální a sutečné šance lidí nejsou totéž. I proto lze na změny po roce 1989 mpohlížet jako z části promarněnou šanci. Volnost pro predátory neznamená svobodu pro jejich oběti. A nouze a ztráta perspektiv nemohpou být daní za skutečnou svobodu.
To samozřejmě neznamená volání po návratu do starých časů a němělo by to ani vést k nějaké vládě silné ruky.. Svoboda je stále důležitý pojem, s tou se to jistě nepřehání, ale jednak vyžaduje skutečnou rovnost šancí, jednak jasná pravdila aby svoboda jedněch nebyla na úkor svobody druhých.