Mgr. Richard Brabec

  • ANO 2011
  • Jihočeský kraj
  • poslanec
Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Zlínský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Praha
Geomapa
Česká republika
0,54
muži 79%
ženy 20%
18+ 8%
26+ 28%
38+ 28%
50+ 34%

Průměrná známka je 0,54. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

22.07.2014 10:23:58 - Stoklasová Jana

stezky

Chcete nové stezky pro pěší a cyklo turistiku, to je chvályhodné. Co ale samotné značení těchto stezek? podle mě je na řadě míst dost hrozné. S tím také něco uděláte? a co třeba vylepšit značení, zda je cesta schůdná pro kočárky, psi apod. Je to vůbec ve vaší kompetenci?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

26.08.2014 15:59:23 - Mgr. Richard Brabec
Dobrý den,
značení turistických cest není v gesci MŽP,  provádí je Klub českých turistů. Ten na ně získává příspěvek od Ministerstva pro místní rozvoj a zbylé potřebné prostředky dostává formou sponzorských darů.
Na území národních parků či  chráněných krajinných oblastí má KČT dohody o zabezpečení, jak obnovy stávajícího značení, tak přípravy nových turistických tras i jiných typů cest přímo se správami  NP nebo některých CHKO.  V některých případech (např. Správa NP a CHKO Šumava ) se správy  chráněných území  podílí i na údržbě značení.
V našich národních parcích je zvláště značená síť značených cest pro handicapované. Ta je ve všech případech sjízdná i pro kočárky.