unesené Češky
Nevím, zda je to otázka přímo na vás, ale jste politik, tak byste o tom mohl něco vědět a něco s tím udělat. Zajímalo by mě, jak je možné, že Česku trvalo dva roky dostat Češky z Pákistánu zpět domů a asi by se ji to ani nepodařilo nebýt organizace IHH, které se to podařilo údajně za dva měsíce? Není třeba se nad sebou zamyslet a něco změnit?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Vážená paní,
Váš zájem o dění v politice mne velmi těší. Myslím, že by se o ně měli zajímat všichni občané. Sama vím, že práce v politice a diplomacii není jednoduchá. Aby se nějaký záměr skutečně podařil, záleží na mnoha okolnostech a samozřejmě i na taktice, jakou se v daném případě postupuje. Nezanedbatelné jsou vztahy mezi stranami. Zejména v případech, jako byl ten s našimi unesenými občankami, šlo o záležitost velmi citlivou a riskantní, která – jak se ukázalo – vyžadovala prostřednictví místních zprostředkovatelů znalých celé situace a bezpečných způsobů. My, kteří známe celou kauzu pouze z médií, můžeme jen těžko průběh celé záležitosti komentovat. Za svou osobu chci pouze dodat, že jsem velmi ráda, že celá záležitost měla šťasný konec, ať již se o to postaral kdokoliv.
Přeji Vám hezký den.
Jaroslava Jermanová