Jak to je?
Zajímaly by mě náklady, které vynaloží náš stát, když hledá pohřešované někde v Afghánistánu, Libanonu apod? Ti lidé tam jezdí s vědomím, jaká je tam situace. Podle mě by si část nákladů, které jejich hledáním vzniknou, měli zaplatit. Protože jinak to platíme my všichni a já za sebe bych peníze dal radši na pomoc lidem, kteří to skutečně potřebují a ne těm, co dobrovolně hazardují se svým životem. Co vy na to?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
S Vaší myšlenkou mohu jen a pouze souhlasit. Ano, ti lidé tam jezdí s vědomím, jaká situace tam je a přesto podstupují toto riziko. Současně si však nedokážu představit, jak přesně stanovit pomyslnou mez, do které (kde) to ještě nepředvídatelná okolnost, a nad kterou se už jedná o hazard. Obecně to popsat bychom jistě zvládli oba sami, ale striktně právně to vymezit, aby to bylo v praxi aplikovatelné, už tak jednoduché nebude. Děkuji za podnět, učiním dotaz na MZ, také by mě to zajímalo.