Ing. Antonín Seďa

  • SOCDEM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

31.08.2015 18:55:50 - Strojílek

DSlouholeté spory mezi šítty a sunnity i v.... Líbyi ?

Dovolte abych ocitoval vaše propagační hlouposti ..."těch příčin migrační vlny je několik. Zejména v současné době se projevily dlouholeté spory mezi šítty a sunnity v Iráku, Sýrii, Líbyi i Jemenu. Toho využili bojovníci ISIS a také řady jiných teroristických organizací."
To dění vraždění v Lybii nesvádějte na islám ..... je to směšné ( 99 proc jsou sunnité málikového madhabu - nejúmirněnější větev sunitů- a i za Kaddáfíhi státní náboženství) a to jedno procento jsou jiná vyznání 3 procentní menšiny (Tebouové a Tuaregové (kmeny), Řekové, Malťané, Italové, Pákistánci, Turci, Indové )
Pokud se tam konfliktu zůčastnili šítové tak jen jako piloti letadel NATO a pár amerických muslimů ze základny CIA v Benghází ...
Víte co je moc to je moc , asi budete muset do té lybijské války zatáhnout ruské pravoslaví s Putinem jak je ve vaší propagandě obvyklé

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

01.09.2015 12:27:04 - Ing. Antonín Seďa
 Děkuji za poskytnuté informace, ale opět nemáte pravdu. To, že v Libyi opravdu bylo 90% sunnitů ovšem neznamená, že i v Libyi došlo po svržení Kaddáfího k bojům, které lze popsat jako náboženské. Ano, zřejmě základní příčiny nebyly v této zemi sunnité versus šítté ( i když řada bojovníků přešla přes velmi průchozí hranice a podporovala povstalce). Ale jednotlivé kmeny spolu válčily i dříve. Platí to, co jsem řekl na začátku, že další možnou příčinou jsou dlouhoodbé spory na blízkém Východě i v SAHELU mezi šítty a sunnity. Tak jako je zřejmé, že došlo i k bojům mezi kmeny, které obývají daný prostor. K tomu mezinárodní teroristické organizace, ISIS apod., které jsou podporovány arabskými zeměmi. Ať již materiálně, personálně či dodávkami zbraní. Pokud se týká propagandy, pak tu nešířím já, ale ti, kteří si pletou agresi s osvobozeneckým bojem. A co se týká RF, ta má přece své zájmy nejen v Sýrii (vojenská základna), ale i v Libyi. To, co spojuje EF i USA je boj proti mezinárodnímu terorismu. Nicméně problémem je, že tento boj je často v kolizi s národními zájmy těchto zemí. OPravdu nevím, kdo pilotoval letouny spojenců (USA, Itálie, VB, Francie) v rámci operace v Libyi, ale pochybuji, že to byli američtí muslimové, jak se snažíte naznačit. Prostě připusťte si konečně, že opravdu těch důvodů pro migrační vlny je několik. Sice spolu souvisí, ale existují.