Lid
Já lidi nerozlišuji podle vzdělání, ale pouze ne dobré a zlé. Přesto si dovoluji tvrdit, že vzdělanější lidé přece jenom více chápou souvislosti. Jinak, paměť mám ještě dobrou, i když vaši ironii chápu.Ale, mám konkrétní dotaz.
Myslíte si, že většina (chcete-li lid) mají vždy pravdu?
Je povinností zvolených politiků prosazovat i proti většinovému mínění lidu správná, i když nepopulární opatření?
Já si myslím, že většina vždy pravdu nemá. Např. v tzv. hilsneriádě nebo v bojích o Rukopisy se proti TGM postavila většina národa, dokonce mu čeští "vlastenci" vytloukli okna v jeho bytě. Já si myslím, že hlas lidu nemusí být vždy hlasem božím, ale i hlasem ďáblovým. Vlastně i Hitler se dostal k moci tím, že vyhrál volby.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Obávám se, že rozlišujete. Jak jinak si mám vysvětlit argument, že Vašimi přáteli jsou vzdělaní lidé s nadhledem atd. Nebudu to rozebírat, je dobré si přečíst například Turgeněva, Gogola, Boženu Němcovou, Karla Havlíčka Borovského a další klasiky. Tam se člověk něco o těch méně chápajících dočte ...
Pokud se týká Vašeho dotazu, tak lid (nikoliv většina) má svou historickou pravdu, svůj instinkt, svůj trend a to všechno není závislé na momentálním osobním profitu, a to je ten rozdíl od politiků. Ti mají většinou pohnutky materiální plynoucí z výkonu funkce a pohnutky udržet se u moci. To přece každý ví.
Pokud se týká hilsneriády, tak lid nebyl proti Masarykovi, ale tehdejší elity a část, nevím zda většina, tehdejších médií. A konečně pokud se týká poslední věty, tak si ji porovnejte s první, zakončenou otazníkem - protiřečíte si.