řešení uprchlické krize
Řada lidí ale i politiků se shoduje v tom, že nejlepším řešením uprchlické krize by bylo pomoci lidem v místech, odkud lidé utíkají. Proč se tedy tak neděje? Je totiž evidentní, že imigranti, kteří získají azyl o něj stejně nestojí
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
12.04.2016 12:46:28 - Ing. Antonín Seďa
Děkuji za dotaz, ale opravdu záleží, v které zemi ten azyl získají. Poslední příklad migrantů z Iráku ukázal, že chtějí žít a mít azyl v Německu a nikoliv v naší zemi. Souhlasím s tím, že je třeba pomáhat v místech , odkud uprchlíci odcházejí. Nicméně nutnou podmínkou pro tuto pomoc je zajištění elementární bezpečnosti občanů a těch, kteří tuto pomoc poskytují. Bez zajištění bezpečnosti bude naopak migrační vlna pokračovat. Co se týká důvodů migrace, tak to je spíše dotaz na odborníky. Já jsem četl řadu důvodů, od těch bezpečnostních, kdy utíkají lidé obávající se o své životy a zdraví (uprchlíci), přes sociální a společenské problémy (ekonomičtí migranti), přes "lákání" za lepším životem a budoucností (mafie převaděčů a organizovaného zločinu s lidmi), přes nedostatek potravin a vody, až po náboženské konflikty a teroristické útoky z náboženských důvodů (uprchlíci). Takže tady je nutno striktně oddělovat mezi legálními migranty, chcete-li uprchlíky a nelegálními migranty (ekonomickými). Ale souhlasím s tím, že je třeba zajistit tento výběr zejména z pohledu bezpečnosti občanů. Proto je třeba nadále odmítat přerozdělovací mechanismy a kvóty a je třeba postupovat obezřetně a svrchovaně.