Na to, že jsou oba muži v kontaktu, přišli důstojníci BIS, kteří vyhodnocovali legálně schválené telefonní odposlechy Romana Janouška. Oba aktéři po telefonu nicméně nerozebírali citlivé informace, ale omezili se pouze na domluvu místa a času jejich příští schůzky.
Husák nabídl Lessymu rezignaci už v minulém roce. Stalo se tak bezprostředně poté, co jej fotografové deníku Blesk zachytili v restauraci Obecního domu v kolektivu kontroverzního podnikatele Tomáše Hrdličky, bývalého šéfa pražské ODS Borise Šťastného a starosty Prahy 10 Milana Richtera.
Pro ParlamentníListy.cz Husák v té souvislosti uvedl, že setkání byla náhoda a že si jen odskočil k vedlejšímu stolu dát s výše zmíněnými pány kolu. Ve svém tiskovém prohlášení pak jednoznačně odmítl, aby konec jeho působení ve vrcholovém vedení policie byl jakkoliv spojován s osobou pana Janouška, který na schůzce v obecním domě ani nebyl.
„Mojí prvořadou motivací k tomuto kroku byla již dlouho trvající snaha o změnu organizační struktury policejního prezidia,“ uvedl tehdy v prohlášení.
O co komu jde?
Přestože Husák nevěří na spiknutí, ptá se, co tím novinář Jaroslav Kmenta sleduje. „Jestliže pan Kmenta píše, že jsem se měl potkat s Janouškem pod dohledem BIS, ale sledka nic nezjistila s poukazem, že jsme se mohli sejít už jen v sauně, je to nesmysl. Pana Janouška znám, neříkám, že ne, známe se přes Pavla Béma, ale opravdu si nepamatuji, že bychom se potkali mezi čtyřma očima, natož v sauně, neměli jsme žádné společné téma. Je to nesmyslná kaše pana Kmenty, nechápu co tím sleduje. Proč právě teď? Mám toho plný zuby. Už v roce 2007 jsem odešel z prezidia, dílem pana Kmenty,“ připomněl Husák svou rezignaci v souvislosti s šetřením jeho role v kauze biolíh a únikem utajované informace o ruském agentovi inspekcí ministra vnitra.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Pavel Kozdera