Mečl: Švýcarsko nás kvůli MUS urgovalo třikrát

17.11.2011 19:52 | Zprávy

Nový Vrchní státní zástupce Stanislav Mečl poskytl rozhovor serveru iHNED.cz. Švýcarská strana prý Českou republiku kvůli 12 miliardám korun z Mostecké uhelné oslovila poprvé v květnu 2010.

Mečl: Švýcarsko nás kvůli MUS urgovalo třikrát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

Podle Mečla je za problém zodpovědné mnohem více ministerstvo financí. Jedinou šancí, vzhledem k tomu, že už byla podána žaloba, je podání žaloby nové, civilní. Prý také není pravda, že by Švýcarsko nekomunikovalo.

Švýcarsko komunikovalo

Právní pomoc probíhala velmi intenzivně a pokud z naší strany byly nějaké dotazy na označení dokumentů, které by měly dokládat český nárok, tak na to švýcarská strana rovněž odpověděla a označila materiály, které byly postoupeny v rámci právní pomoci již v minulosti a poukázala na další dokumenty,“ popisuje Mečl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Jak byste definovala dezinformace?

Jak a kdo by podle vás měl posuzovat, co je a co není pravda? A co když se pravda ukáže vlivem času, což se dost často stává? Víte já bych od ODS čekal, že budete bojovat spíš za svobodu slova a ne dělat pravý opak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Matka studenta zavražděného Kozákem zničila Wollnerův článek o Lence Šimůnkové

14:54 Matka studenta zavražděného Kozákem zničila Wollnerův článek o Lence Šimůnkové

Lenka Šimůnková prý mohla být zmanipulovaná a psychicky zneužitá. Tvrdí to bývalý novinář ČT Marek W…