Usnesení slovenského soudu přibližuje způsob, jakým se měl do korupčních vztahů dostat právě Lučanský. Jemu se mimochodem přisuzuje úspěch při odsouzení mnohonásobného vraha Mikuláše Černáka, s nímž ParlamentníListy.cz přinesly několik rozhovorů.
Když byl 1. června 2018 Lučanský jmenován do funkce prezidenta Policejního sboru, měl si ve své prezidentské kanceláři postěžovat spolupracujícímu obviněnému Norbertovi Paksimu na „podnikání" dnes už taky obviněného bývalého příslušníka SIS (obdoba české BIS) Františka Böhma.
„Uvedl, že všichni v jeho okolí dělají kšefty a od jeho osoby pak chtějí, aby tahal každého ze sraček a on z toho nic nemá," uvádí usnesení.
Bývalý příslušník tajných služeb prý po této předané stížnosti rozhodl, že by si měl Lučanský odnášet pravidelnou apanáž. Od srpna 2018 do konce roku 2019 měl Paksi pravidelně dostávat 45 tisíc eur, ze kterých si sám 14 tisíc nechal, tisíc euro odevzdal svému nadřízenému a 30 tisíc eur mělo zůstat Lučanskému jako odměna za poskytování informací z policejního prostředí. Dohromady měl Lučanský dostat nejmíň 510 tisíc eur, tedy přes 13 milionů korun.
Slovenské orgány rovněž zadržely spolumajitele firmy Penta Jaroslava Haščáka. Ten měl pro změnu platit za získání nahrávek kauzy Gorily, kterou tajné služby shromažďovaly jako důkaz korupce a ovlivňování řady obchodů. Vánoce má Haščák strávit za mřížemi, stejně jako Lučanský.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš A. Nový