Restauratéři z centra města jsou kritizováni za nevzhledné či odpudivé zahrádky a také za to, že snižují průchodnost. Lidem prý vadí, že nemají kudy projít. Čelí kritice, že jejich zájmem je pouze vlastní profit. Jenže ten přinese do magistrátní kasy více než 141 milionů korun ročně.
To znamená další možnost rozvoje a podpory města i městské části Praha 1.
Vadí ovšem tento fakt běžným lidem? Nebo jsou to námitky vytvářené od stolu vedením Prahy v čele s primátorem Hřibem?
Jistě, restauratéři vydělají, ale to k podnikání logicky patří. Díky tomu mohou být silnými a stabilními zaměstnavateli, a i v době covidu nechat zaměstnancům práci. Odvádět městu daně a poplatky, včetně těch za zábory kolem provozů a také podporovat další aktivity v místě podnikání.
„Neočekávejme, že budou chtít zrovna čeští podnikatelé prodělávat a budou se radovat z toho, že podnikají se ztrátou, to už bychom se vrátili před rok 1989 a to nikdo z nás nechce,“ řekl redakci jeden z nich. Přirozeně kvůli aktuálním problémům nechtěl vystupovat pod svým jménem.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: Tomáš A. Nový