Co nevyšlo u Klause, vyjde u Zemana? Zbavit prezidenta pravomocí chtěli chartisté už v roce 2009. Tehdy plán nevyšel.
Hojně diskutovaná aktivace článku 66 ústavy by mohla dočasně zbavit nemocného prezidenta republiky pravomocí. Co myslíte, mají politici upřímné obavy o osud naší země a o zdraví prezidenta nebo je tu vlivová klika pražské kavárny, která chce každou nepohodlnou hlavu státu prostě odstavit stranou a získat prostor pro prosazení svých zájmů? Obáváme se, že správná je druhá varianta. Připravovala se dlouho. A spolupracovali na ní ústavní právníci, politici, lékaři, analytici i novináři. Hlavní roli hrají bývalí chartisté, jejich spolupracovníci a také Česká televize.
Nemocného Havla se v Parlamentu zastával Miloš Zeman, apeloval na lidskost
Vzpomínáte na nemoci prezidenta Václava Havla? Byl v kritickém stavu. Byl na řízeném dýchání. Nemohl mluvit. S manželkou si psal jen vzkazy. Pod vlivem informací z rakouského Innsbrucku se lidé strachovali o jeho život. A vzpomínáte, že by tehdy někoho napadlo zbavit prezidenta Václava Havla jakýchkoli pravomocí? Nezaznamenali jsme, že by tehdy někdo hovořil o článku 66 Ústavy ČR. Naopak, redaktoři ČT přáli přímo z obrazovky prezidentu Havlovi brzké uzdravení. Pozoruhodné přitom je, že už tehdy po Havlově boku stál současný senátor a kandidát na prezidenta Pavel Fischer, který mohutně usiluje o zbavení Miloše Zemana prezidentských pravomocí. Prý není schopen funkci vykonávat. V případě pobytu prezidenta Václava Havla na jednotce intenzivní péče v kritickém stavu a s řízeným dýcháním tehdejší hradní úředník Fischer nutkání zmiňovat to, že prezident není schopen vykonávat svou funkci, neměl. Ale k úloze Pavla Fischera, který sám sebe nazývá stínovým prezidentem, se ještě dostaneme.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: .