Lídr ProMostu Jan Paparega tvrdí, že má v rukou důkazy, že je to právě SBD Krušnohor, které je zodpovědné za příliv nepřizpůsobivých do Mostu. Vedení města chce dát podnět policii, aby prověřila postup uvedeného družstva právě při prodeji bytů.
Primátor ukázal prstem na politika, kterého kauza stála funkci
Radnice tvrdí, že na magistrát se obracejí lidé, kteří poukazují na nekalé praktiky při prodeji bytů. „Informace jsme skládali postupně a dnes již víme s jistotou, že právě Krušnohor v čele s ředitelem Františkem Rybou prodává byty levně třetím osobám. Ty pak do Mostu stěhují sociálně slabé lidi, kteří město devastují,“ řekla senátorka Alena Dernerová, která je prý z toho zděšená. Politička a zároveň dětská lékařka má nejen na Mostecku značný vliv na mínění veřejnosti, před lety se stala dokonce „skokankou voleb“ v počtu získaných preferenčních hlasů.
„Máme důkazy, že byty získávají od družstva obchodníci s chudobou. Máme například k dispozici smlouvu, kterou Krušnohor prodal bytovou jednotku společnosti Kodada a Zedník s. r. o., kdy osobu pana Jana Zedníka jistě lidé z Mostu zaznamenali v nedávné kauze, kdy vyplynulo, že tato osoba v Mostě vlastní zhruba 120 bytů, jejichž valná většina je pronajímána na principu zneužívání systému sociálních dávek, tedy obchodu s chudobou,“ prohlásil primátor Jan Paparega.
Zmíněný Zedník pracoval jako asistent europoslance a předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila. Ten s ním letos po zjištění, že jeho spolupracovník skupuje byty ve vyloučených lokalitách, rozvázal pracovní poměr. Sám Zedník kvůli tomu pozastavil své členství v ODS a stáhl kandidaturu do letošních komunálních voleb.
Jan Zedník se k obvinění, že těží z „byznysu s chudobou“ na Mostecku, vyjadřoval už na konci července, kdy celou věc označil za dehonestaci svého jména. „Pořízení nemovitého majetku pomocí hypotečních úvěrů za účelem pronájmu není možné v demokratické společnosti považovat za nelegální, nepoctivou či dokonce snad skandální aktivitu,“ uvedl s tím, že v jím vlastněných bytech dosahuje nájemné v průměru nižších hodnot, než jaké jsou v dané lokalitě u bytů v osobním vlastnictví obvyklé.
Do nemovitostí na pronájem podle svých slov začal investovat ještě před nástupem na asistentskou pozici v Evropském parlamentu. Vlastní prý bytové jednotky v různých částech města, kdy pouze část z nich je v lokalitách, které se označují za vyloučené. „Někdy skutečně stačí pouze jedna rodina narušující klid bytového domu a z klidného domu se začne stávat dům hrůzy, pokud vlastník bytu s problematickým nájemníkem nezačne situaci včas řešit. Kdyby se tak zodpovědně jako my chovali všichni vlastníci bytů, ubyla by drtivá většina problémů daných lokalit a časem by lokality ani nemusely být považovány za problematické,“ stojí také v jeho nedávném prohlášení, ke kterému se vyjádřil i majitel realitní kanceláře z Mostu Jiří Maria Sieber:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lucie Bartoš