22 projektů ve finále! Lidé budou opět vybírat v anketě Prazdroj lidem

22.09.2014 21:00 | Zprávy

Letošní ročník grantového programu Prazdroj lidem se přesouvá do závěrečné fáze. Ve čtvrtek 18. září vybrala v pivovaru Radegast v Nošovicích Rada reprezentantů programu celkem 22 veřejně prospěšných projektů, jež budou soutěžit o finanční podporu v celkové výši 2,5 milionu korun. V průběhu října rozhodnou lidé ve veřejném hlasování na www.prazdrojlidem.cz, které neziskové či příspěvkové organizace letos finanční grant obdrží.

22 projektů ve finále! Lidé budou opět vybírat v anketě Prazdroj lidem
Foto: red
Popisek: Plzeňský Prazdroj

Letošní, již 13. ročník grantového programu Prazdroj lidem nese podtitul „Pro budoucí generace“. Neziskové a příspěvkové organizace z Ostravska, Frýdecko-Místecka, Třinecka, Jablunkovska, Novojičínska a Karvinska mohly požádat do konce srpna o granty na prospěšné projekty zaměřené na životní prostředí, sport, kulturu, zájmovou činnost a aktivní odpočinek.

Ve čtvrtek 18. září se sešla Rada reprezentantů programu, která z došlých přihlášek vybrala 22 návrhů, jež se utkají o hlasy veřejnosti. „Posuzovali jsme především kvalitu přihlášených projektů, jejich transparentnost, ale také zda přihlášky splňovaly formální podmínky grantového programu. Letos se do finálního veřejného hlasování dostaly opět zajímavé a užitečné programy, které přispívají ke zlepšení kvality života v regionu,“ řekla k práci Rady reprezentantů Drahomíra Mandíková, ředitelka firemních vztahů a komunikace Plzeňského Prazdroje.

V průběhu října se uskuteční veřejné hlasování o nejlepší projekty pomocí internetu a SMS. Na základě jeho výsledků dojde v listopadu k rozdělení grantů. Letos se zvýšila maximální částka, o kterou mohly neziskové organizace požádat, a to až na 500 tisíc korun. Již dříve Rada reprezentantů jednomyslně odsouhlasila také dar ve výši 300 tisíc korun na obnovu vyhořelé chaty Libušín.

Lidé si mohou podpořit některý z 22 uvedených projektů:

Vybavení edukační místnosti Bezručovy chaty

Tábor Stružielka – Eia Gaia

Klávesy rozšíří repertoár Moravskoslezské Sinfonietty

Dopravní hřiště pro Jablunkovský region

Multifunkční včelařský naučný areál

Setkávání s tradičními řemesly

Třinec cvičí s dětmi

Keramická pec pro ZUŠ Šenov

Celoroční hiporehabilitace pro všechny

Škola bez bariér

Dobrá zahrada - poznání a zábava!

Ostravské školní hry

Oratoř na ulici II

Plavání za hranicí běžného života

Důstojné hřiště pro budoucí generace

UmCirkum

Psi pomáhají lidem

Hýbejte se, Palkovice!

Zoo Ostrava – poznávání přírody bez bariér

Duhový čtyřlístek – koně autistům pomáhají

Stolním tenisem k propagaci kraje

36. ročník Turnajů šachových nadějí

Radu reprezentantů tvoří významné osobnosti kulturního, společenského, politického a sportovního života regionu a zástupci Plzeňského Prazdroje. Jsou mezi nimi například hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák, Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku, Martin Štěpánek, náměstek primátora Ostravy, David Sventek, ředitel Úřadu regionální rady regionu soudržnosti Moravskoslezsko, Eva Richtrová, senátorka a radní Frýdku-Místku, Věra Palkovská, starostka Třince, Roman Jeřábek, výkonný ředitel Rádia Čas, Pavla Bittnerová, ředitelka Moravskoslezského deníku, Jitka Hrivňáková, redaktorka či Radim Běleš, zlatý paralympionik z Athén 2004. Za Plzeňský Prazdroj sedí v Radě Drahomíra Mandíková, ředitelka firemních vztahů a komunikace, Ivo Kaňák, manažer pivovaru Radegast a Vesselin Barliev, manažer vztahů se státní správou.

Během uplynulých 12 ročníků programu podpořila společnost Plzeňský Prazdroj na severní Moravě 156 projektů částkou 26,5 milionu korun. O rozdělení příspěvků rozhodlo více než 105 tisíc přijatých hlasů.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Zuzana Ožanová byl položen dotaz

Poděkováni ODS

Začal jsem manuálně pracovat v létě roku 1967, kdy mi bylo 15.let. Dnes v roce 2024, listopad musím pracovat stále. Jsem docentem na vysoké škole.Pracuji tedy 57 let. Bohužel musím! Myslíte že je to správné? Důvod je udržení alespoň průměrné životní úrovně. Děkuji za vysvětlení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český rozhlas: Nejposlouchanější stanice Radiožurnál dál posiluje pozice na trhu

22:03 Český rozhlas: Nejposlouchanější stanice Radiožurnál dál posiluje pozice na trhu

Aktuální výsledky národního výzkumu poslechovosti rádií v České republice Radioprojekt za 2. a 3. kv…