Jaké vysvětlení volebního vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách je vám nejbližší?
Většina politických pozorovatelů v USA považuje prvotní nasazení senilního Bidena (který prý trpí demencí od roku 2017!) s jeho korupční minulostí za fatální omyl. V tomto směru tedy přišla kandidatura Kamaly Harrisové poměrně pozdě, ale ona byla velmi silný soupeř. Proto také nikdo nepředpokládal tak jednoznačné Trumpovo vítězství.
O Trumpovi se diskutovalo a stále ještě diskutuje, zda je jeho volba spíš vítězstvím, nebo ohrožením demokracie. K jakému z názorů se přikláníte?
To je takové to obvyklé katastrofické strašení, ke kterému se uchylují „lepšolidé“, kteří sami nemají daleko k diktátorským manýrům. Nezapomínejme, že „progresivismus“ je založen na emocích a silných slovech, nikoli na faktech. A teď ta fakta. Americké vládní instituce jsou tak prosíťovány, že nějaké diktátorské gesto může zůstat jen gestem. Také prezident musí brát ohled na Kongres s jeho různorodými zájmy a hledat kompromisy.
Dá se porážka Kamaly Harrisové vnímat i jako neúspěch progresivismu, jehož přívrženkyní je?
To zcela jistě. Občané, a to nejen v USA, už mají plné zuby experimentů těchto „inženýrů lidských duší“. „Progresivismus“ se totálně zdiskreditoval a čím více se protlačuje, tím větší odpor vyvolává podle fyzikálního zákona, že akce vyvolává reakci…
Co světu a především Evropě může přinést druhé Trumpovo funkční období? V čem Evropě může prospět a v čem uškodit?
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Jiří Hroník