Čtrnáct přednášejících prezentovalo své příspěvky pro více než 60 posluchačů. Za ČR vystoupili zástupci AOPK ČR, Povodí Odry, s.p. a VÚV TGM v.v.i. AOPK ČR zastupoval Miloš Holub s příspěvkem na téma „Prezentace národního přístupu ke zlepšení hydromorfologických podmínek, zejména migrační průchodnosti v České republice“.
Workshop byl rozdělen na čtyři tematické bloky. První z nich byl věnován národním přístupům ke zlepšení hydromorfologických podmínek. Ve druhém byly prezentovány případové studie, které se týkaly migrace různých druhů ryb v povodí Odry, jako je např. pstruh obecný mořský, jeseter ostrorypý, úhoř říční. Druhý den byly předneseny příspěvky zaměřené mj. na problematiku přípravy a realizaci opatření ke zprůchodnění Lužické Nisy a hodnocení proměnlivosti hydromorfologických podmínek v povodí Lužické Nisy. Byla rovněž prezentována metoda hodnocení řek v Polsku na základě Hydromorfologického říčního indexu. Poslední, čtvrtá část workshopu byla věnována realizaci konkrétních opatření v České republice a v Polsku, zaměřených na obnovu migrační průchodnosti Odry a jejích přítoků, mj. Kladské Nisy, Bělé a Orlice.
Více informací o workshopu a samotné Mezinárodní komisi pro ochranu Odry před znečištěním naleznete ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva