Fathova cesta začala 16. srpna ve Smiřicích u Hradce Králové a 10. září bude projekt ukončen v přístavním městě Cuxhaven. Ve středu 21. srpna dorazil vědec na Střekov v Ústí nad Labem, kde ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR s přítomnými hosty pohovořil o svém projektu a problematice říčních bariér, které brání migraci ryb i jiných vodních živočichů.
Andreas Fath vyučuje chemii a aby upozornil na znečištění vody způsobené mikroplasty, přeplaval v minulosti Rýn, řeku Tennessee i celý Dunaj. Během současného projektu zaměřeného na řeku Labe průběžně odebírá se svým týmem vzorky vody, které postupně analyzuje. Jeho zjištění mohou pomoci zavést vhodná opatření pro zlepšení kvality vody v řece.
Střekov leží zhruba na středu evropsky významné lokality Porta Bohemica vyhlášené v roce 2016 pro ochranu řeky Labe a přírody v jejím malebném údolí. Odborníci z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR k akci připravili vzdělávací program, na kterém kromě zviditelnění tohoto cenného území a způsobů, jakými se o něj pečuje představili také opatření na zlepšování migrační prostupnosti českých řek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva