ASEKOL: Třídit elekro se vyplatí

03.11.2012 13:00 | Zprávy

Nezisková organizace ASEKOL vyhlásila soutěž s názvem Sbírej a vyhraj! Lidé díky ní mají možnost za dobrý skutek vyhrát hodnotné ceny, mimo jiné tablet od společnosti Samsung.

ASEKOL: Třídit elekro se vyplatí
Foto: asekol.cz
Popisek: ASEKOL - logo

Stačí na sběrný dvůr donést pět kusů starých elektrospotřebičů. Soutěž probíhá ve spolupráci s jednotlivými kraji, které dlouhodobě podporují občany v třídění elektra.

Lidé se mohou do soutěže zapojit tak, že si vytisknou leták z internetových stránek www.asekol.cz nebo ze stránek své obce, na který za odevzdání jednoho spotřebiče dostanou razítko. Jakmile jich nasbírají pět, doplní kontaktní údaje a leták odešlou na PO BOX 75, 46 0003 Liberec 3. Soutěž trvá do 28. února 2013, kde se bude z došlých letáků losovat vítěz pro každý ze čtrnácti krajů České republiky. Na vítěze čeká tablet značky Samsung.

„Lidé mohou donášet jakékoliv elektro, jako například mobily, televizory, počítače, tiskárny, fotoaparáty, elektronické hračky a další,“ vysvětluje Jitka Šimková, manažerka projektu ze společnosti ASEKOL. Ta se zabývá právě zpětným odběrem vysloužilého elektra a soutěží Sbírej a vyhraj! chce motivovat co nejvíce lidí, aby se podívali do šuplíků, sklepů či na půdy, a všechny staré spotřebiče správně vytřídili. „Každý máme doma nějaký ten zapomenutý spotřebič, který už nefunguje, nebo jej nepoužíváme. Teď je ta ideální možnost se jej zbavit a ještě za to něco získat,“ dodává Šimková.

Tisk letáků navíc není omezen, každý jich může odeslat několik. Znásobí tak své šance vyhrát. Kromě tabletu čekají zajímavé ceny i na další čtyři vylosované v každém kraji. Ti, kteří vylosováni nebudou, nemusí litovat. Tříděním elektra totiž přispějí ochraně životního prostředí. Každý spotřebič obsahuje až 80 % materiálů, které lze díky recyklaci znovu využít. Navíc se zabrání úniku škodlivých látek, jako je rtuť nebo olovo.

ASEKOL, s.r.o., je nezisková společnost, která od roku 2005 provozuje kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení. Na základě zápisu vedeného u Ministerstva životního prostředí ČR zajišťuje zpětný odběr elektrozařízení v oblastech výpočetní, telekomunikační a kancelářské techniky, spotřební elektroniky, nástrojů, hraček a vybavení pro volný čas a sport, přístroje pro monitorování a kontrolu a výdejní automaty (tj. skupiny 3, 4, 6, 7, 8, 9 a 10).

ASEKOL má uzavřeny smlouvy o zřízení míst zpětného odběru s 4 214 městy a obcemi a 2 568 opravnami a prodejnami elektro. Další tisíce sběrných míst vznikly díky vývoji a instalaci různých druhů kontejnerů na drobná elektrozařízení. Provozovaných více než 12 500 sběrných míst zajišťuje společnosti ASEKOL nejhustší sběrnou síť vysloužilých elektrozařízení ze všech kolektivních systémů v ČR i v Evropě. V roce 2011 vybral ASEKOL od každého občana ČR průměrně 1,67 kg elektroodpadu.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Jana Krutáková byl položen dotaz

Jak bude to zálohování fungovat v praxi? A je to už definitivní věc?

Dobrý den, to budu muset pet lahve nebo plechovky vracet v původním stavu, tzn. nesešlapané apod.? Někdo tvrdí, že budou muset dokonce mít i etiketu. To jako fakt? Proč se ptám na tu deformaci, jestli je to tak, tak nevím, kde je mám skladovat a vůbec mi celý ten systém záloh přijde nesmysl. Podle m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Požáry vícepodlažních a výškových stavbách patří k nejnebezpečnějším

19:25 HZS ČR: Požáry vícepodlažních a výškových stavbách patří k nejnebezpečnějším

Zdolávání požárů ve vícepodlažních budovách a výškových stavbách má mnohá specifika. V budově může b…